Китайські вчені відправили до Місяця нову інноваційну місію "Чан'е-5". Вона полягає у приземленні на поверхні супутника та повернення після здобуття зразків місячного ґрунту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційні дані китайської сторони.
За оприлюдненими подробицями, у космос апарат відправився за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5", запуск відбувся з космодрому Веньчан на острові Хайнань.
Передбачається, що зонд зіткнеться з поверхнею Місяця вже 29 листопада. Він буритиме ґрунт до глибини у два метри для збирання зразків, їх поверне на орбітальний модуль спеціальний апарат. Вже після цього місія почне повернення на Землю.
Згідно з планами вчених, тривалість місії оцінено у 23 чи 24 доби. Повернення апаратів на півночі країни очікують вже 15-16 грудня.
Головна мета місії "Чан'е-5" - тестування. Науковці хочуть перевірити спроможність китайських технологій віддалено збирати зразки у космосі. У майбутньому це призведе до розробки все більш складних місій.
Слід зауважити, що "Чан'е-5" збиратиме місячні зразки уперше за останні 40 років. Такі місії відправлялися у Сполучених Штатах з 1969 до 1972 років, а радянські апарати літали на Місяць востаннє 1976 року.
Утім, китайський апарат сяде в іншому регіоні, де американські та радянські місії не проводилися.
Як повідомляв ONLINE.UA, команда українських фахівців долучилася до нової місії американського агентства NASA. Україна таким чином стала 9-ю державою, яка приєдналася до позаземного проєкту Artemis ("Артеміда").
У Державному космічному агентстві нагадали, що програма передбачає міжнародну співпрацю під час освоєння Місяця, Марса, комет та астероїдів, які вирують Сонячною системою.