Китайська місячна місія, яка полягає у вивченні поверхні завдяки безпілотному апарату “Юйту-2”, зробила незвичну знахідку на зворотному боці супутника. Астрономи з КНР поділилися світлинами явища з іноземними колегами, яки вже висунули перші гіпотези. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Space.com.
На світлинах можна побачити камінь, який стирчить з майже рівної породи навколо. Також він відрізняється від ландшафту за кольором.
За словами наукового робітника американського NASA Дена Моріарті, це може бути молодий фрагмент гірської породи, а викинув його на маршрут дослідників кратер неподалік.
“Здається, він має форму уламка та стирчить з ґрунту. Це безперечно незвично”, - визнав експерт.
Нагадаємо, “Юйту-2” став першим в історії людства планетоходом, який почав роботу на зворотному боці Місяця. Він — частина загальної великої місії “Чан’е-4”, яку відправили до нашого супутника у грудні 2018 року завдяки ракеті-носію “Чанчжен-3B”.
Фактично китайська влада кілька років тому розпочала нові місячні перегони. Наразі Сполучені Штати та ще кілька світових лідерів планують та розроблюють пілотовану місію до нашого супутника — першу від часів американського “Аполлона”.
Нова місія NASA отримала назву “Артеміда”, це свідомий референс до попереднього проєкту, однак з жіночим акцентом. Передбачається, що нова експедиція відбудеться із залученням принаймні однієї жінки-астронавта.
Як повідомляв ONLINE.UA, у четвер, 18 лютого, відбудеться грандіозна космічна подія — марсохід Персеверанс нарешті приземлиться на Марс. Щоб досягти поверхні Червоної планети, марсоходу необхідно пережити важку заключну фазу, після чого шестиколісний робот схожий на звичайний автомобіль, який є найпотужнішим з усіх раніше запущених в космос, почне шукати на Марсі ознаки життя і збирати унікальні зразки марсіанських каменів, які буде передавати на Землю.