На тлі фактичного блокування переговорів щодо врегулювання війни на Донбасі російська сторона намагається легітимізувати ідею про введення в регіон кремлівського миротворчого корпусу. Українська сторона в Тристоронній контактній групі звернула увагу на заяви представників Києва у Спільному центрі контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації на лінії розмежування, які вказують на медійну активність окупантів на передовій у зоні бойових дій. Вона спрямована на “перегляд раніше досягнутих за посередництва СММ ОБСЄ домовленостей про Додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню”. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на українську делегацію в ТКГ в офіційному Telegram-каналі.
Перш за все влада РФ намагається створити оцінку реакції міжнародної спільноти на ймовірність участі росіян-військовослужбовців у складі СЦКК. Це називається “надійним способом для сприяння врегулюванню конфлікту на сході України”.
Українська сторона наводить випадок від 27 лютого на позиціях бойовиків на Луганщині, де знімали репортаж з акцентом на підвищення контролю за режимом припинення вогню в разі залучення “миротворців”.
“При цьому заявляється, що така оцінка, нібито, була дана представниками СММ ОБСЄ з деяких західноєвропейських країн. До проведення вищевказаних зйомок були залучені військовослужбовці 2 АК, а в якості знімального реквізиту використовувалися уніформа спостерігачів СММ ОБСЄ і військовослужбовців так званого “представництва ЛНР в СЦКК”. Українська сторона вважає, що подібні провокаційні дії спрямовані на дискредитацію Місії та координаційного механізму як ефективного інструменту контролю за режимом припинення вогню”, - заявили в ТКГ.
Цей факт делегація назвала свідченням про небажання Росії виконувати свої зобов’язання, встановлені на зустрічах “нормандської четвірки” та рівні ТКГ. Саме в дотриманні домовленостей наразі й полягає весь процес врегулювання.
Як повідомляє ONLINE.UA, в України є можливість повернути контроль над окремими районами Донецької та Луганської областей і не допустити замороженого конфлікту, який вигідний Путіну. Таку думку висловив представник української делегації в Тристоронньої контактній групі Сергій Гармаш, який вважає, що завершення війни на Донбасі та повернення контролю України над ОРДЛО відбудеться протягом найближчого десятиліття.