Торакальний хірург вищої категорії, пульмонолог, доцент Київського медичного університету, керівник Всеукраїнського респіраторного клубу кандидат медичних наук Євген Симонець звертає увагу на те, що індійський штам коронавірусу - це гіпервірус, який утворився в результаті мутації двох вже змінених штамів.
Джерело: "Факти"
Як з'явився індійський штам коронавірусу
Коронавірус продовжує активно мутувати - протягом останнього року, окрім китайського, з'явилися різні штами: британський, південноафриканський, бразильський і навіть наш західноукраїнський, який називають "клоном" англійського, однак з мутацією двох білків.
Київський хірург Євген Симонець вирішив пояснити українцям, що ж таке індійський штам коронавірусу та як він насправді з'явився.
"Індійський вірус - супермутант. "Гримуча суміш" утворилася в результаті мутації двох вже змінених штамів, тому утворився гіпервірус, або даблвірус (подвійний). Він відрізняється від інших часом появи симптомів - не 10-12 днів після контакту з хворим, а 2-3 дні. Не завжди виникає втрата нюху і смаку. Крім закладеності носа, першіння і болю в горлі, дискомфорту пацієнта часто турбують нудота, блювота, біль у животі. Крім цього, є і легенева симптоматика (порушення дихання, кашель), пов'язана з пошкодженням мембрани альвеоли - функціональної одиниці легенів, а також з тромбоемболією. Тому крім рутинних аналізів (загальний аналіз крові, С-реактивний білок), треба перевірити і D-димер", - наголосив Євген Симонець.
Варто звернути увагу на те, що D-димер - це білковий фрагмент, що утворюється при розчиненні згустка крові, який виникає при згортанні крові. D-димер утворюється в результаті розпаду волокон фібрину. Концентрація D-димеру в крові визначається у хворих із підозрою на тромбоз глибоких вен, тромбоемболію легеневої артерії та підозрі на розвиток ДВЗ-синдрому.
Як поліпшити дихальну функцію і відновити об'єм легенів після коронавірусу
Євген Симонець наголошує, що відновити об'єм легенів можна за допомогою дихальної гімнастики. Пульмонолог звертає увагу на те, що краще порадитися з лікарем, що вам підходить більше.
"Потрібно плавати в басейні, відкритих водоймах, пройти курс санаторно-курортного лікування (до прикладу, в закарпатському Солотвино). Корисне також морське повітря, особливо рановий морський бриз", - радить Євген Симонець.
За його словами, невмофіброз, який виник в легенях після коронавирусной інфекції, як правило, розсмоктується протягом шести - дванадцяти місяців.
Чи дозволена інгаляція при коронавірусі
Євген Симонець зазначає, що гарячі інгаляції заборонені при будь-якому запаленні - бактеріальному або вірусному, оскільки воно супроводжується набряком слизової дихальних шляхів.
"Під впливом тепла судини розширюються, і приплив крові посилюється - набряк наростає. Це зменшує просвіт трахеї і бронхів, знижує вентиляційну здатність легень, провокує формування застою в легеневій паренхімі", - каже лікар.
Окрім того, утворюється готове живильне середовище для того, щоб активно розвивалися патогенні або умовно патогенні мікроорганізми.
Читайте також:
У ВООЗ назвали країни з випадками нового індійського штаму коронавірусу.
Науковці виявили нову небезпеку коронавірусу для молодих людей.
У МОЗ попередили, як не допустити "індійського сценарію" з коронавірусом.