Символами України за кордоном українці вважають "Кобзар" Тараса Шевченка, гімн України і народні пісні, а найкращими культурними діячами періоду незалежності називають Святослава Вакарчука, Андрія Кузьменка і Ліну Костенко.
Джерело: дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Соціологічне дослідження було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року в усіх областях України за винятком Криму та окупованих частин Донецької та Луганської областей. Під час нього було опитано 2019 осіб віком від 18 років.
Українці давали свої варіанти відповідей щодо культурних творів, яких вважають символами України та громадських діячів і політиків, які зробили внесок у становлення України за 30 років незалежності.
Так, у відкритому запитанні про художній твір, який найкраще представляє нашу країну за кордоном, 9,5% українців назвали таким "Кобзар" Тараса Шевченка. Ще 5,7% згадали Гімн України, а 4,4% назвали народні пісні. Пісню "Червона рута" Володимира Івасюка вважають символом 3,4% українців. По 2,4% респондентів назвали художніми символами "Щедрик" Миколи Леонтовича, "Тараса Бульбу" Миколи Гоголя, та загалом літературні твори класиків української літератури. Однак понад 40% респондентів було важко дати відповідь на це запитання.
Митці и політики
Щодо митців, які найбільше зробили для розвитку української культури з часу проголошення незалежності, респонденти найчастіше обирали Святослава Вакарчука та Андрія Кузьменка (Кузьму) – майже по 10% згадок. На третьому місці відома поетеса Ліна Костенко – 8%. Також часто респонденти називали співачок Руслану Лижичко (5,4%) і Джамалу (4,2%) і актора Богдана Ступку (4,6%). 3% опитаних серед переліку значущих митців назвали також Софію Ротару.
Серед громадських діячів, які найбільше зробили для захисту і представлення інтересів українських громадян, респонденти виділили політика, лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола – 8,5%. Всі інші громадські діячі отримали менше ніж 3% згадок.
Серед політиків, які зробили найбільше для зміцнення державності та суверенітету України лідирують українські президенти: Петро Порошенко (10,2%) Леонід Кучма (10%). Леонід Кравчук (6,1%), чинний президент України Володимир Зеленський (5,6%), Віктор Ющенко (5,4%). Згадували також лідерку “Батьківщини” Юлію Тимошенко (4,6%) та голову НРУ В’ячеслава Чорновіл (8,5%). В цьому списку опинився і Віктор Янукович - президент, який утік в Росію отримав понад 2% згадок.
Читайте також:
Як Україна святкуватиме День незалежності — анонс заходів.
В Канаді готують видовищне святкування Дня незалежності України.
День Незалежності 2021 — куди піти на святкові вихідні в Києві.