Коли можуть розпочатися переговори про вступ України до ЄС – відповідь президента Євроради
Категорія
Україна
Дата публікації

Коли можуть розпочатися переговори про вступ України до ЄС – відповідь президента Євроради

Коли можуть розпочатися переговори про вступ України до ЄС – відповідь президента Євроради
Джерело:  online.ua

На зимовому саміті країн Євросоюзу, який відбудеться у грудні 2023 року, ЄС може обговорити перспективу початку переговорів про вступ України.

Джерело: Шарль Мішель

Вступ України до ЄС

Під час візиту до Молдови президент Євроради Шарль Мішель заявив, що наприкінці 2023 року можуть обговорити перспективу початку переговорів про вступ України та Молдови до євроспільноти.

Глава Євроради у Кишиневі зустрівся з президенткою Молдови та оголосив про виділення близько мільярда євро допомоги. Шарль Мішель пояснив, що кошти підуть на підтримку стабільності Молдови.

Він зазначив, що Європейська комісія найближчим часом повинна опублікувати звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції. За словами Мішеля, після отримання результатів стане зрозуміло, коли можуть розпочатися переговори про вступ країн-кандидаток до ЄС.

На підставі цього звіту я маю намір порушити питання про початок переговорів з усіма трьома країнами (мова йшла про Україну, Молдову, а також Грузію, - ред.) про їх прийом до ЄС. Ймовірно, питання про початок переговорів про прийом Молдови та України до Євросоюзу буде розглянуто на саміті в грудні, - заявив Мішель.

Угорщина проти вступу України до ЄС

Глава угорського міністерства закордонних справ Петер Сіярто заявив, що Будапешт не підтримуватиме ні трансатлантичну, ні європейську інтеграцію України, допоки "угорські школи на Закарпатті опинились у небезпеці".

В той момент як 1300 угорських шкіл і дитячих садків приймають українських біженців, 99 угорських навчальних і середніх шкіл в Україні знаходяться під загрозою закриття через український закон про мову, — нагадав Сіярто.

Будапешт уже й раніше дав зрозуміти, що "ставитиме палиці у колеса" майбутнього України в ЄС і НАТО, поки Київ не зробить поступок щодо закону про освіту. Однак ще у травні 2022 року Угорщина заявляла, що підтримає євроінтеграцію України, а "мовне питання відклала убік".

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?