На думку заступника глави Генштабу армії Естонії, полковника Марта Вендли, до кінця цього року українські військові можуть досягти значного прогресу у контрнаступі, однак це також залежатиме від дій армії РФ, які залишаються непередбачуваними.
Джерело: ERR
Що відомо про перспективи контрнаступу ЗСУ
Вендла зазначив, що оборона армії РФ не має рівномірного захисту уздовж лінії фронту протяжністю понад 1 тис кілометрів.
При цьому українські військові навчені виявляти слабкі місця в обороні ворога і діяти малими підрозділами.
Українські військові також завдають вогневих ударів та мають кращу розвідувальну інформацію.
Вендла підкреслив, що російські війська також значно посилили оборону після втечі з Херсону.
Якщо решта областей має в середньому по 400 об'єктів оборони на район, то на напрямі Запоріжжя їх було 1 тис 400. Це говорить про масштаби глибини оборонної конструкції. Тож у цьому сенсі завдання, яке має вирішити Україна, надзвичайно серйозне, - зазначає представник Генштабу Естонії.
Що відомо про оборонну тактику армії РФ та наступальні зусилля ЗСУ
Вендла наголосив, що засоби оборони російських сил включають як великі рови і різні мінні поля, так і оборонні траншеї, артилерійські позиції і резервні райони, що перешкоджають прориву.
Він також підкреслив, що наразі українські військові ще не домоглись широкого прориву першої лінії оборони армїі, але мають невеликі успіхи.
Це робиться в дуже широких масштабах, бо мета України - привертати увагу на різних напрямках. Але й Росія намагається робити те саме, тому що усвідомлює важливість південного напряму для стратегічних цілей України, а отже, можна побачити деяку активність росіян на північному напрямку. , щоб спробувати скувати сили та не допустити створення резервів для сприяння можливому прориву на південь, - пояснив Вендла.
Читайте також:
ЗСУ продовжують контрнаступ на трьох напрямках — Генштаб;
ЗСУ відбили 37 атак армії РФ та завдали 9 ударів по ворожих позиціях — зведення Генштабу;
ЗСУ не дозволяють армії РФ просунутись на жодному з напрямків — Маляр