Пані посол США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон під час відеоконференції виступила з черговою неоднозначною заявою - вона наголосила, що Україна має шанси стати членом Північно-Атлантичного альянсу, коли для цього настане правильний момент. Журналісти поцікавилися у дипломатки, чи можна вважати визнання нашої країни членом Програми розширених можливостей НАТО "останнім кроком" до членства в Альянсі, або заміною членства, посол зазначила, що це не є "ні тим, ні іншим". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт блоку.
"Цей крок є демонстрацією, що Україна дуже важлива для НАТО. Це дозволить мати більше спільних навчань та забезпечити кращу взаємосумісність сил", - підкреслила пані посол.
Окрім того, вона наголосила, що немає підстав стверджувати, що партнерство розширених можливостей має замінити потенційне майбутнє членство України в Альянсі.
"Я сподіваюся, що Україна буде членом НАТО, коли настане правильний момент", - додала пані Хатчінсон.
За її словами, такий статус для України, як і Грузії, підтверджує, що ці країни є для НАТО найближчими партнерами та їм надають особливу увагу, оскільки обидві стали жертвами збройної агресії з боку Росії. Пані посол підкреслила, що Штати і далі продовжуватимуть непохитну підтримку суверенітету України.
Як відомо, 12 червня Північноатлантична рада визнала нашу країну членом Програми розширених можливостей НАТО. Варто звернути увагу на те, що цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, метою якої є підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які внесли значний вклад в операції та місії під проводом Альянсу. Нова віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що після отримання статусу партнера НАТО з розширених можливостей Україна й далі прагне членства у блоці. Команда Володимира Путіна почала стверджувати, що надання Україні статусу партнера НАТО з розширеними можливостями "не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Кремлі почали панікувати через нове рішення України та НАТО - важливі подробиці можна знайти в нашому матеріалі.