Команда нового президента США Джо Байдена раптово змінила свою позицію щодо скандального газопроводу Північний потоку-2, за яким Росія хоче постачати газ в Європу в обхід України. Держдеп США передумав вводити нові санкції проти команій, причетних до будівництва трубопроводу, на чому наполягав Конгрес. Як виявилося, в запропонованому списку санкцій проти СП-2 адміністрація Білого дому запропонувала ввести санкції тільки проти російського судна "Фортуна" і його власника компанію "КВТ-Рус", але щодо них уже діють обмеження, введені ще адміністрацією колишнього президента Дональда Трампа. Конгресмени обурені рішенням команди Байдена. Вони вважають його абсолютно неадекватним і не відповідаючим інтересам США. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на доповідь, розміщену на сайті фракції Республіканської партії в Комітеті з міжнародних справ палати представників конгресу.
"Сьогодні в затвердженому Конгресом звіті про суб'єкти, що беруть участь в санкціонуємій діяльності, пов'язаної з зловмисним проєктом російського газопроводу" Північний потік - 2 ", адміністрація Байдена оголосила тільки про двох призначеннях санкцій - прооти судна-трубоукладача "Фортуна" і володіючої ним компанії "КВТ-Рус". Застосування санкцій тільки у відношенні російського трубоукладальних судна і його власника, на які попередня адміністрація вже наклала санкції в рамках окремих повноважень, не відповідає наміру заблокувати СП-2", - обурюються конгресмени.
Вони також висловили здивування тим, що слово "Росія" не міститься документі, запропонованому Держдепом, за винятком заголовка, і в ньому не докладно обговорюються консультації з американськими партнерами і союзниками, на яких це вплине.
"Завершення будівництва цього трубопроводу було б не чим іншим, як перемогою Володимира Путіна. Тому ми очікуємо, що найближчим часом Держдепартамент проведе брифінг, щоб обговорити, коли адміністрація Байдена планує прийняти подальші заходи проти додаткових російських компаній, які в даний час займаються санкціонованою діяльністю , як того вимагає закон ", - почдеркнулі представники Конгресу.
Нагадаємо, напередодні США ввели санкції щодо ведучого укладку "Північного потоку - 2" судна "Фортуна" і його власника - компанії "КВТ-Рус". Але Конгрес наполягав, щоб санкції були введені ще як мінімум стосовно 15 інших кораблів, які займалися прокладкою труб або пов'язаними з діями, які можуть бути санкціонованими по закону про оборонну політику. Однак Держдеп вирішив не вводити санкції проти німецьких чи інших європейських компаній, причетних до проєкту, що в Конгресі США розцінили як намір держсекретаря Ентоні Блінкена "не кидати виклик" російському "Газпрому", щоб не відштовхнути Берлін від Вашингтона.
Як відомо, в грудні минулого року російське судно "Фортуна" завершило будівництво невеликої ділянки скандального газопроводу, розташованого у виключній економічній зоні Німеччини. Згідно з останніми даними, для завершення будівництва залишилося прокласти 148 км магістралі, 120 км з яких знаходяться в водах Данії. 6 лютого там відновили будівництво. Віце-прем'єр РФ Олександр Новак кілька днів тому уточнив, що Північний потік-2 вже добудований на 95%. Він упевнений, що газопровід буде запущений, не дивлячись на санкції США. Новак в черговий раз звинуватив США в тому, що санкції проти "Північного потоку-2" Вашингтон вводить виключно у власних інтересах, оскільки хоче постачати американський скраплений газ в Європу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін звинуватив Україну в блокуванні Північного потоку-2.