Очільник Державного департаменту США Ентоні Блінкен неочікувано для всіх почав стверджувати, що завершення скандального російського газогону "Північний потік-2" є "доконаним фактом". У такий спосіб він, ймовірно, захищає рішення Джо Байдена відмовитись від деяких санкцій проти проєкту російського президента Володимира Путіна.
Джерело: Euractiv
У Байдена називають завершення "Північного потоку-2" доконаним фактом
"Німеччина сіла за стіл переговорів, і ми активно з нею співпрацюємо... З практичної точки зору, я думаю, що фізичне завершення трубопроводу є доконаним фактом. І незалежно від санкцій проти цього суб’єкта та генерального директора, на наш погляд, нічого не змінилося б з точки зору фізичного завершення ", - наголосив Ентоні Блінкен.
Що важливо розуміти, газогін, який наразі завершили на 95%, обійде Україну та позбавить її вигідних транзитних зборів, а також ускладнить її боротьбу з агресією РФ.
"У нас є попередні домовленості про реагування на будь-яку діяльність Росії, яка загрожуватиме безпеці чи економічній безпеці будь-якої з країн", - додав американський дипломат.
Як уже згадувалося раніше, команда Джо Байдена нещодавно заявила, що відмовляється від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.
Український лідер Володимир Зеленський під час інтерв’ю американському виданню Axios звернув увагу міжнародної спільноти на те, що його америкаснький колега Джо Байден все ще міг би зупинити газопровід "Північний потік-2", якби насправді цього хотів.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.