Українські журналісти попереджають команду глави держави Володимира Зеленського про те, що наша країна може стикнутися із новими ризиками у разі більшого залучення до виборів мешканців окупованих територій. За їхніми словами, це підтверджує досвід Молдови та Грузії. В дослідженні експертів наголошується, що залучення жителів непідконтрольних територій у виборчий процес важливо з точки зору забезпечення їхнього права голосу і збереження єдності країни, однак воно також несе суттєві ризики. Як стверджують аналітики, досвід Молдови та Грузії підтверджує той факт, що ці ризики є цілком реальними, а також доводить, що голоси таких виборців здатні змінити політичну картину держави. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "ЄП".
"Відсутність нормального демократичного процесу<...> не дозволяє гарантувати дотримання значної частини прав, які є частиною загального виборчого права кожного громадянина. Крім того, неможливість забезпечити дотримання на окупованих територіях виборчого законодавства і правопорядку призводить до створення сприятливих умов для всіляких зловживань і махінацій", — наголошується в дослідженні.
За словами журналістів, є також ще одна серйозна проблема: йдеться про те, що на тлі збройного протистояння масова участь мешканців окупованих територій у виборах може спровокувати напруженість і на лінії розмежування". Аналітики звертають увагу на те, що це підтверджує перебіг останніх виборів у Молдові.
Як відомо, команда очільника Кремля Володимира Путіна не просуває ідею залучення до виборів мешканців окупованого нею Донбасу та Криму і говорить лише про місцеві вибори у ОРДЛО.
"Втім, у Молдові адміністрація підконтрольного росіянам Придністров’я також донедавна підтримувала участь мешканців регіону у виборах в Молдові. Однак у 2016 році адміністрація окупованого регіону різко змінила тактику і почала стимулювати своїх мешканців до поїздок на голосування. Немає гарантії, що подібний сценарій не застосують щодо України", — попереджають експерти.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна нарешті представила концепцію "Міжнародної кримської платформи" владі ЄС.