"Apple" також вирішила долучитися до дослідження космосу. Американський підприємець і винахідник, співзасновник "Apple" Стів Возняк оголосив про створення приватної космічної компанії. Вона отримала назву "Privateer Space".
Джерело: Возняк у Twitter.
«Запускається приватна космічна компанія, не схожа на інші», - написав Возняк і прикріпив посилання на відеозапис на YouTube.
У YouTube компанії зазначається, що "Privateer Space" заснована спільно з гендиректором робототехнічної компанії "Ripcord" Алексом Філдінгом.
Возняк упевнений, що нова компанія буде не схожа на конкурентів.
"Privateer Space" буде працювати над тим, "щоб космос став безпечним і доступним для всього людства".
Засновники заявляють, що йдеться не про гру чи змагання, а про те, щоб зберегти для майбутніх поколінь те, що є.
Плани компанії засновники представлять на технологічній конференції AMOS у вересні.
Приватні космічні компанії
Нагадаємо, що у космічній сфері уже конкурують такі великі гравці, як Ілон Маск, Річард Бренсон, Джефф Безос. Існують і невеликі, але цікаві стартапи.
Firefly Aerospace - компанія, співвласником якої є українець. У 2014 році в Остіні в США була заснована ракетобудівна компанія Firefly Space Systems. У 2017 році частину її активів купив українець Максим Поляков, інвестувавши 75 млн дол. Стартап перезапустили як Firefly Aerospace.
Проєкт підтримує ідею New Space — розширення доступу до космосу. У 2018 році агентство NASA назвало її однією з дев'яти компаній, з якими співпрацюватиме в рамках відправки спускових апаратів за програмою освоєння Місяця.
Стартап SpaceVR робить космос відкритим для кожного, дозволяючи досліджувати космічні простори у віртуальній реальності. Проєкт стартував на Kickstarter у 2015 році. Початковою метою SpaceVR був запуск на МКС камери Overview One, яка може знімати відео у форматі 360 градусів. Компанія розробила перший у світі наносупутник-VR-камеру Overview.
Moon Express - каліфорнійська компанія, що планує видобувати корисні копалини на Місяці. Moon Express розробляє роботизовані системи, які буде відправляти в місячні експедиції.
Читайте також:
Компанія Spacebit заявила про першу українську місію на Місяць.
Українсько-американська компанія Firefly Aerospace запустила ракету в космос.
Китай профінансував розробку гігантського космічного корабля довжиною кілька кілометрів.