27 жовтня офіційно стало відомо, що Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. І хоча КС поки своє рішення не опублікував, чимало експертів та активістів уже встигли його розкритикувати та попередити українців про ймовірні серйозні проблеми, які виникнуть у нашої країни на міжнародній арені після цього резонансного кроку. Уже 28 жовтня Конституційний Суд почав стверджувати, що кілька місяців перебуває під тиском НАБУ, НАЗК та деяких політиків, але буде працювати згідно з Конституцією. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву зборів суддів КС.
В суді вкотре вирішили нагадати, що Конституція забороняє вплив на суддю КС у будь-який спосіб. Натомість упродовж кількох місяців здійснюється тиск на КС з боку НАЗК, НАБУ та деяких політиків. Це, за словами самих суддів, роблять, щоб зупинити роботу суду. КС звернув увагу на те, що в своїй роботі "керуватиметься Конституцією, Законом України "Про Конституційний Суд України" та діятиме виключно в інтересах Українського народу".
"Незважаючи на звинувачення в упередженості та заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування, Конституційний Суд України і надалі забезпечуватиме верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина. Рішенням зборів суддів Конституційного Суду України Голові КСУ Тупицькому О. М. доручено повідомити особисто Президента України, Голову Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України про ситуацію, що склалася", — йдеться в офіційній заяві суду.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін звернув увагу на те, що Конституційний суд скасував електронні декларації та пояснив, до яких наслідків готуватися українцям та владі після цього скандального рішення.