Коронавірус, який вражає легені і викликає смертельну пневмонію, продовжує бушувати в Китаї і Європі. На ранок 26 січня кількість заражених людей досягає майже 2000, померли від вірусу 56 людей. Перший випадок захворювання вже зафіксовано в Канаді, а одна з смертей від вірусу вперше відбулася в Шанхаї. Епідемія поки не оголошена, передає ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
Відомо, що в Китаї число заражених коронавірусом2019 nCoV сьогодні досягло 1979 людей. Зростає кількість хворих і в інших країнах. На 26 січня повідомляється про 7 випадків зараження в Таїланді, 5 - в Гонконзі, 4 - в Австралії, 3 - у Франції, 3 - в Малайзії, 3 - в Сінгапурі, 3 - в Південній Кореї, 3 - в Тайвані, 2 - в Японії, 2 - в Макао, 2 - в США, 2 - у В'єтнамі, 1 - в Непалі.
Напередодні глава Китаю Сі Цзіньпін провів екстрене засідання, за підсумками якого звернувся до громадян КНР. Він назвав ситуацію з епідемією "складною" і повідомив, що вірус стрімко поширюється. У зв'язку з цим в Ухань, де спалахнув вірус і знаходиться більша частина хворих людей, було вирішено направити додаткову медичну допомогу - 1200 лікарів, військових медиків і фахівців, які боролися з епідеміями атипової пневмонії (SARS) і Еболи.
Також влада Китаю ввела режим надзвичайної ситуації в 25 з 33 провінцій Китаю. На карантин закрили міста-мільйонники, обмеження торкнулися мінімум 1,2 млрд людей. Підвищений рівень небезпеки оголошено, зокрема, в Гонконзі і місті-курорті Санья - там на два тижні закрито всі навчальні заклади, туристичні об'єкти, бари, кінотеатри, бібліотеки, галереї та музеї.
При цьому коронавірус продовжує поширюватися в Європу. У канадському Торонто лікують пацієнта, у якого був підтверджений вірус 2019 nCoV. Чоловік кілька днів тому звернувся до медиків зі скаргами на застуду і лихоманку. Він зізнався, що недавно повернувся з Уханя.
Нагадаємо, перші ознаки китайського вірусу виявляються через тиждень після зараження. Вони подібні зі звичайною застудою - нежить, кашель, біль у горлі, лихоманка. Вже доведено, що вірус передається від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Способу лікування вірусу немає - вакцину почали розробляти в США, але її тестування буде проведено не раніше травня 2020 року.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що ВООЗ оновила рекомендації щодо захисту від вірусу з Китаю. Щоб захиститися від коронавірусу, який стрімко поширюється по країнах Європи, медики рекомендують дотримуватися деяких правил: часто мити руки з милом, не контактувати з людьми з ознаками застуди, уникати контакту з тваринами, відмовитися від споживання сирих і недоварених продуктів тваринного походження, і при перших симптомах захворювання негайно звертатися до медиків.