Один із найбільш відомих аналітиків, колишній очільник Morgan Stanley Asia Стівен Роуч приголомшив світ вкрай несподіваним прогнозом. Він звернув увагу на те, що долар стрімко падає і продовжуватиме падати відносно євро та інших сильних валют на фоні пандемії коронавірусу та світової кризи, яка була спровокована вірусом. За його словами, зміна глобальної ситуації в поєднанні з великим дефіцитом бюджету в США призведе до краху долара - і цього не можна уникнути. Стівен Роуч не приховує той факт, що прогнозує зниження долара на 35% у порівнянні з іншими основними валютами. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на CNBC.
"Американська економіка давно страждає від значних макродисбалансів: з дуже низькими внутрішніми запасами та постійним дефіцитом поточного рахунку. Долар впаде дуже-дуже різко... Індекс американської доларової валюти за останні два тижні збільшився на більш ніж один відсоток і цього року є відносно рівним. Але зараз не час розслаблятися. Національний рівень заощаджень, ймовірно, піде глибше у мінус, ніж це було колись в історії США чи будь-якої іншої провідної економіки світу," – заявив Стівен Роуч.
За словами аналітика, долар обвалиться впродовж наступних одного-двох років, можливо пізніше. Він також наголосив,що цей ризик практично неминучий і інвестори не повинні цього ігнорувати. Стівен Роуч звернув увагу на те, що навіть зміна керівництва у Вашингтоні в листопаді не змогла б значно змінити ситуацію. На думку фахівця, це пов'язано з тим, що законодавці намагаються боротися з економічними наслідками коронавірусної кризи безпрецедентними заходами стимулювання.
"Політикам ніколи не доводилося стикатися з чимось близьким до цього краху", - попередив експерт.
Варто зазначити, що нещодавно МВФ погіршив прогноз курсу гривні до долара на період до 2025 року. Зазначається, що на 2020 рік Фонд закладає у свої розрахунки курс на рівні 30 гривень за долар. Окрім того, вказано, що значне погіршення прогнозу щодо курсу гривні до долара зафіксували в даних меморандуму України з МВФ.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше глава уряду Денис Шмиаль звернув увагу українців на те, що зростання економіки України очікують у другій половині поточного року. Також зазначається, що у Програмі діяльності Кабміну враховано падіння ВВП на 4,8%.