Кремль намагається продати крадене українське зерно країнам Африки
Категорія
Україна
Дата публікації

Кремль намагається продати крадене українське зерно країнам Африки

Кремль намагається продати крадене українське зерно країнам Африки
Джерело:  online.ua

Американські журналісти з'ясували, що Кремль продає вивезене з України зерно країнам Африки, які страждають через сильну посуху і можуть купити крадену українську пшеницю.

Джерело:  The New York Times

Кремль продає українську пшеницю країнам Африки 

Зокрема, в середині травня США розіслали попередження 14 країнам, в основному в Африці, про те, що російські вантажні судна залишають порти поблизу України з "вкраденим українським зерном". Було названо три російських вантажних судна, які підозрюються в перевезенні вкраденого.

Чиновники США підтвердили, що йдеться про країни в північній і східній частинах Африки, а також Пакистан, Бангладеш, Шрі-Ланку і Туреччину.

Сполучені Штати працюють з іншими країнами, щоб запобігти продажу зерна, яке, ймовірно, було вкрадено з України, - зазначив один з представників Держдепу США.

Вже зараз багато африканських країн подвійно ставляться до каральної західної санкційної кампанії проти Росії.

Фото - Flickr.com

Росія і Україна зазвичай забезпечують близько 40% потреби в пшениці в Африці. За даними ООН, ціни на зерно в Африці торік зросли на 23%, руйнівна посуха змусила голодувати 17 мільйонів людей, в основному в деяких частинах Сомалі, Ефіопії та Кенії.

Зіткнувшись з такою нагальною потребою, багато африканських країн навряд чи будуть коливатися, перш ніж купувати поставлене Росією зерно, незалежно від того, звідки воно надходить.

Це не дилема. Африканцям все одно, звідки вони беруть їжу, і якщо хтось збирається моралізувати з цього приводу, вони помиляються. Потреба в їжі настільки гостра, що їм не потрібно це обговорювати, - зазначив директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень HORN, дослідницького центру в Кенії Хасан Ханнендже.

У минулі вихідні кілька африканських офіційних осіб відмовилися обговорювати американське попередження про вкрадене українське зерно.

Мачарія Камау, головний секретар міністерства закордонних справ Кенії, заперечував, що Кенія отримувала будь-які повідомлення.

За його словами, країна ніколи не буде купувати крадене.

Мінді Касіга, прес-секретар міністерства закордонних справ Танзанії, заявила, що позиція її країни "завжди була нейтральною".

На думку аналітика Ханнендже, на більшій частині Африки будь-який тиск Заходу щодо зерна, що поставляється з Росії, може мати неприємні наслідки, якщо тільки захід не запропонує шляхи заповнення нестачі пшениці.

У Пакистані, який розглядає можливість покупки двох мільйонів тонн пшениці в Росії, високопоставлений представник міністерства закордонних справ сказав, що американці наголошували на суверенітеті Пакистану, коли просили про допомогу.

У п'ятницю голова Африканського союзу, президент Сенегалу Макі Салл зустрівся в Росії з президентом Володимиром Путіним, щоб забезпечити постачання зерна з країни. Критики заявили, що поїздка дала Москві ще один інструмент для посилення розбіжностей у міжнародній реакції на її жорстокий напад на Україну.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?