11 січня очільник Міністерства оборони РФ Сергій Шойгу під час селекторної наради заявив, що колективні "миротворчі" сили Організації Договору про колективну безпеку завершать свою місію в Казахстані після повної стабілізації обстановки у цій державі. Цю ситуацію також прокоментував незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков.
Джерело: російський "Інтерфакс"
Шойгу відповів, скільки "миротворці" РФ пробудуть в Казахстані
Виконання завдань Колективними миротворчими силами буде здійснюватися до повної стабілізації обстановки в республіці Казахстан, природно, за рішенням керівництва республіки Казахстан... Наразі миротворчі сили ОДКБ виконують завдання з охорони важливих військових, державних та соціально значущих об'єктів на території Казахстану, - додав глава російського оборонного відомства.
Як стверджує Сергій Шойгу, на розгортання "колективних миротворчих сил" його команді знадобилося лише три доби. Він звернув увагу на те,що за цей час літаки Повітряно-космічних сил Росії встигли перекинути особовий склад та техніку.
Прессекретар Володимира Путіна після цього додав, що терміни дії "миротворчої місії" ОДКБ у Казахстані може визначити лише керівництво цієї країни, а російська влада у ці питання нібито не втручається.
Що відбувається у Казахстані
2 січня у найбільшому місті Казахстану Алмати відбулися зіткнення військових і демонстрантів, поліція заявила, що десятки бунтівників були "усунуті", коли вони намагалися штурмувати їхні офіси.
Кілька бронетранспортерів і десятки військовослужбовців у четвер вранці вийшли на головну площу Алмати, де сотні людей третій день протестують проти уряду.
За словами свідків видання, коли військові наближалися до натовпу, було чути постріли, але з тих пір ситуація на площі дещо втихомирилась.
По всій країні у вівторок і середу протести, спочатку спричинені підвищенням цін на паливо. За даними влади, вони забрали життя восьми поліцейських і військовослужбовців національної гвардії, що змусило казахстанського президента Касима-Жомарта Токаєва звернутись за допомогою до очолюваного Росією альянсу безпеки, який запропонував направити "миротворчі сили", щоб відновити контроль над країною, населення якої не згідне з його фінансовою політикою.
Державне телебачення повідомило у четвер, що Національний банк Казахстану вирішив призупинити роботу фінансових установ у країні заради безпеки їхніх працівників. Інтернет в країні переважно не працює.
Читайте також:
Казахстан відреагував на заяви про "український слід" в мітингах
США нарешті відреагували на рішення ОДКБ щодо Казахстану
Кремль висунув владі Казахстану жорсткі умови за свою допомогу