Після спроби заколоту Кремль поставив жорсткі умови ватажку терористичної ПВК "Вагнера" Євгену Пригожину, забов'язавши до 1 липня припинити всі справи в Росії.
Джерело: Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ"
Що відомо про помсту Кремля Пригожину після спроби заколоту
До 1 липня Пригожину дали час закрити всі справи в Росії і забрати своє майно. Це входило в домовленості щодо заколоту. З 1-го числа почнуться обшук і арешт активів. Користуючись такою можливістю, готується вивезення найближчим часом усієї доступної готівки ПВК "Вагнера" до Африки та Білорусі, - зазначив співрозмовник журналістів видання.
У НАТО занепокоєні ситуацією в Росії після спроби заколоту Пригожина
Керівники парламентів Латвії Едвардс Смілтенс, Литви Вікторія Чміліте-Нільсен та Естонії Лаурі Хуссар заявили, що нещодавня спроба заколоту в Росії з боку ватажка ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина свідчить про нестабільність ситуації в Росії.
За їхніми словами, поява в Білорусі бойовиків приватної військової компанії "Вагнер" може зробити ситуацію з безпекою на східних кордонах НАТО та ЄС ще більш нестабільною.
Хоча нещодавній "марш правосуддя" на Москву з боку найманої групи Пригожина "Вагнер" є внутрішньою справою Росії, це ще одна ознака непередбачуваності РФ, - зазначається у спільній заяві керівників парламентів країн Балтії.
Відповідно до ситуації, вони закликають зміцнити колективну оборону, сили стримування і безпеку на кордонах східного крила НАТО після заколоту найманців з ПВК "Вагнер".
Ми знову повторюємо, що засуджуємо режим Лукашенка в Білорусі, який підтримує війну Росії проти України. Надання притулку терористичному угрупованню "Вагнер" з боку Білорусі – неприйнятне, і ми вимагаємо подальшого посилення санкцій проти Білорусі, - підкреслили спікери.
Також вони повторили заклик до Євросоюзу включити збройне формування "Вагнер" до переліку осіб, формувань і підрозділів, пов'язаних із терористичними актами, не в останню чергу через акти насильства та дії з дестабілізації ситуації, скоєні в Африці та в інших регіонах світу.
Вони також закликали керівників Альянсу під час саміту у Вільнюсі розпочати процес інтеграції України.
Вільнюсі змістовний процес щодо запрошення України до Альянсу.
Вони висловили впевненість у тому, що в довгостроковій перспективі безпеку України найкраще зможе забезпечити колективна оборона НАТО. За їхніми словами, як і раніше, необхідно зосередитися на підтримці України.
Спільно з нашими партнерами і союзниками ми продовжимо надавати Україні всю необхідну допомогу доти, доки це необхідно, до перемоги України. Закликаємо всю міжнародну громадськість розширити підтримку України в її тривалій боротьбі за свободу і територіальну цілісність, - зазначили спікери.
Читайте також:
В Росії набирає обертів війна між ФСБ та Міноборони — ГУР;
Чому Пригожин не дійшов до Москви — версія Буданова;
Пригожин підготував наступний хід проти Путіна — NYT