Фінансова допомога Україні з боку Заходу виявилася під загрозою зриву через резонансний скандал з раптовою відставкою глави НБУ Якова Смолія, який звільнився через "систематичний тиск влади". Офіційний Київ ризикував залишитися і без мільярдного кредиту Світового банку, перший транш за яким повинен був надійти вже в липні. Серйозну проблему з кредитуванням 9 липня з керівництвом Світового банку обговорив глава Офісу президента Андрій Єрмак, який провів термінові переговори з віце-президенткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Ганною Б'єрде. За підсумками переговорів в ОПУ повідомили, що кредит від Світового банку залишається в силі, передає ONLINE.UA.
"Цей кредит буде спрямований на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення, і повинні допомогти Україні пом'якшити наслідки пандемії COVID-19", - йдеться в повідомленні Офісу президента за підсумками переговорів Єрмака і Ганни Б'єрде.
Відзначається, що Єрмак і представниця Світового банку також обговорили прогрес земельної реформи в Україні, а також реформу корпоративного управління. Крім того вони окремо зупинилися на питаннях, необхідних для забезпечення макроекономічної стабільності країни.
Нагадаємо, 26 червня Всесвітній банк прийняв рішення про надання Україні 350 млн доларів в рамках першої позики на економічне відновлення і підтримку реформ. Ця допомога є одним з двох запланованих позик загальною сумою 1 млрд доларів. Як очікується, друга частина буде спрямована на надання підтримки у розробці додаткового законодавства в сфері земельної реформи та подальше посилення пенсійних виплат уразливому населенню.
Крім грошей Світового банку очікується також отримання макрофінансової допомоги від Європейської комісії в розмірі 1,2 мільярда євро на протидію економічних наслідків пандемії коронавіруса. Зараз Єврокомісія веде переговори з українським урядом щодо меморандуму про взаєморозуміння, після підписання якого Київ зможе отримати перший транш кредиту в розмірі 600 млн євро. Що важливо розуміти, від нашої країни меморандум підписують представники Мініфіну і НБУ. Отримує фінансову допомогу від ЄС Нацбанк України. Як відомо, ЄС 2 липня емоційно відреагував на оголошення про відставку глави Національного банку України Якова Смолія, заявивши про загрозу підтримки реформ в Україні через можливе підрив незалежності Нацбанку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Євросоюз висунув жорсткий ультиматум Україні після відставки Смолія.