У Білому домі та в міноборони Латвії підтвердили присутність незначної кількості військовослужбовців своїх армій на території України.
Джерело: Fox News
Що відомо про перебування американських та латвійських військових в Україні
За словами речника Ради нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі, у посольстві США в Україні розміщується незначна кількість американських військових.
У посольстві є невеликий військовий контингент США, який працює разом з офісом аташе з питань оборони, щоб допомогти нам працювати над підзвітністю обладнання, яке надходить в Україну і виходить із неї, - пояснив Кірбі.
За його словами, військові армії США розміщуються на території посольства і не беруть участі у бойових діях в Україні.
Не було ніяких змін у рішенні президента про те, що американські війська в Україні не будуть брати участь у цій війні, - наголосив Кірбі.
В міноборони Латвії заявили, що відправили в Україну певну кількість військових для виконання певних допоміжних завдань, зокрема посольства країни та вантажів.
У відомстві запевнили, що їхні військові не беруть участі у бойових діях.
За інформацією видання Delfi, в міноборони Латвії принципово відмовились коментувати інформацію про витік американських документів, оскільки це очевидна інформаційна кампанія, спрямована на дискредитацію українських військових та зрив запланованого контрнаступу.
Що відомо про заяви ЗМІ щодо перебування іноземних військових в Україні
Раніше ЗМІ повідомили, що в одному з документів Пентагону, який потрапив у ЗМІ, нібито йдеться про те, що в лютому й березні в Україні перебували 50 британських спецпризначенців, а також 17 латвійських, 15 французьких, 14 американських і один нідерландський військовослужбовець.
У документах немає відомостей про те, де саме перебували ці люди і які завдання вони виконували.
Читайте також:
Виток секретної інформації з Пентагону частково містить дезінформацію — Резніков;
Британія озвучила попередження на тлі "витоку" секретних документів США;
Витік секретних документів свідчить, наскільки глибоко США проникли у спецслужби Росії — NYT