Рівно 30 років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС, який змінив долі сотень тисяч людей.
За цей час знято безліч документальних і художніх стрічок, але виявляються нові і нові факти, які висвітлюються в документальних хроніках.
До 30-х роковин трагедії українські режисери також зняли кілька фільмів, щоб показати, чим є місто Прип'ять сьогодні.
Одна з таких стрічок - "Лазуровий пил" - буде показана сьогодні, 26 квітня, на телеканалі "Україна". Початок трансляції - о 20:30.
У фільмі показали історії життя двох людей, які жили в Чорнобилі на момент катастрофи.
Також розповідається багато шокуючих фактів про трагедію.
"Мене вже складно чимось здивувати, коли мова йде про Чорнобиль, але авторам картини вдалося це зробити. Спочатку я намагався оцінювати фільм з точки зору поданої інформації, фактів, але мені абсолютно не вдалося це зробити. Картина мене глибоко і важко зачепила. Я повністю пішов в емоційну хвилю і приходжу до тями до цього часу", - розповідає головний герой фільму Олександр Сирота.
"Ми не до кінця усвідомлюємо, наскільки це жахлива катастрофа. Перебуваючи в Прип'яті, розумієш, що там були тисячі людських життів, люди створювали сім'ї, будували плани на майбутнє, мріяли. В наш фільм ми закладали ідею, яка змогла б показати боротьбу особистості з системою. На превеликий жаль, вигода від атомної енергії стояла в пріоритеті, вона переважила на шальках терезів. Ніхто не замислювався над тим, наскільки це небезпечно, життя і безпека людей, за великим рахунком, нікого не хвилювала", - ділиться думкою автор "Лазурового пилу" Іларіон Павлюк.
"У цей проект ми вклали душу. Найскладнішим було вмістити в одну ефірну годину все побачене. Ми намагалися показати життя і емоції людей, у яких в один момент все змінилося, змінилося в гірший бік. В один день все різко впало. Прип'ять - це інша реальність", - повідав режисер картини Володимир Рибась.