Група американських науковців провела дослідження з приводу ефективності вакцини Pfizer/BioNTech у боротьбі проти південноафриканського штаму коронавірусу COVID-19. Згідно з попередніми висновками, препарат має знижену відповідь на атаку мутованої інфекції. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
За оприлюдненими даними, лабораторні дослідження тривали в місті Остін, де знаходиться Техаський університет. Науковці разом з експертами компаній завдяки генній інженерії створили повний аналог вірусу та ввели його у зразки крові вакцинованих людей.
Вони зареєстрували, що у порівнянні з реакцією на стандартний різновид COVID-19, відповідь на південноафриканську мутацію відзначена певною слабкістю.
Вчені з Південної Африки планують зустрітися вже у четвер, 18 лютого, для обговорення відповідної інформації.
За поясненням розробників вакцини, дослідження водночас показало ефективність проти різних штамів, хоча й на зниженому рівні. Також під час випробувань на людях подібних знижень у потужності не виявили.
Наразі у компаніях планують займатися розробкою поліпшеної варіації вакцини проти коронавірусу COVID-19. Співавтор дослідження Пей-Ен Ши зауважив, точний рівень антитіл, які необхідні для оборони організму від коронавірусу, все ще залишається невідомим.
“Ми не знаємо, яке повинно бути мінімальна кількість для нейтралізації загрози”, - цитує його газета.
Як повідомляв ONLINE.UA, Ізраїль від початку виробництва дієвих вакцин проти коронавірусу COVID-19 став одним зі світових лідерів за обсягами та активністю масової імунізації. Місцеві медики тривалий час використовували препарат від компаній Pfizer / BioNTech та зуміли встановити його реальну “бойову” ефективність.
Фахівці підтвердили 94% дієвість вакцини у запобіганні появи симптомів інфекції, а також запобігання серйозному перебігу хвороби на 92%.Дослідження проводила мережа Clalit, найбільша система медичних послуг в Ізраїлі. Згідно з оприлюдненими даними, учасниками дослідження стали 600 тисяч осіб.