Очільниця Південноафриканської медичної асоціації Анжеліка Кутзеє звертає увагу на те, що у більшості виявлених пацієнтів зі штамом Омікрон фіксують легкий перебіг хвороби. Ба більше, за її словами, більшість підтверджених інфікованих – молоді люди.
Джерело: MedicalXpress
Що наразі відомо про штам Омікрон
Як стверджує лікарка, протягом останніх 10 днів вона прийняла близько 30 пацієнтів, які мали позитивні результати на COVID-19, проте у них всіх були незвичні для цього вірусу симптоми. Головне, що привело хворих до лікаря – це сильна втома.
Окрім того, наголошується, що серед пацієнтів переважно були молоді люди, більшість із них – чоловіки у віці до 40 років. Лікарка також звернула увагу на те, що більшу частину інфікованих становлять невакциновані.
За її словами, в інфікованих штамом Омікрон спостерігалися:
Легкі м'язові болі,
Першіння в горлі,
Сухий кашель.
Експертка також додала, що лише деякі хворі мали підвищену температуру. Вона стверджує, що це "дуже легкі симптоми", оскільки попередні штами вірусу проходили важче.
Як стверджує Кутзеє, їй дуже шкода, що "Омікрон розрекламували як "надзвичайно небезпечний варіант вірусу" з безліччю мутацій, тоді як його вірулентність досі була невідома.
Як відомо, ще 26 листопада ВООЗ назвала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2 Омікрон таким, що викликає занепокоєння. Вчені зараз роблять все можливе, щоб оцінити поведінку Омікрон. За їхніми словами, чимала кількість мутацій робить Омікрон дуже заразним і стійким до імунітету, але його здатність уникати імунітету внаслідок вакцинації все ще оцінюється.
"Ми не говоримо, що серйозних захворювань не буде. Але зараз навіть у невакцинованих пацієнтів, за якими ми спостерігали, спостерігаються легкі симптоми. Я абсолютно впевнена, що у багатьох людей в Європі вже є цей вірус", - поясниала Кутзеє.
Як уже згадувалося раніше, новий варіант B.1.1.529 вперше зафіксували вчені з Імперського коледжу Лондона.
Читайте також:
ВООЗ нарешті розповіла про новий штам коронавірусу Омікрон
Коронавірус забрав життя майже 85 тисяч українців
ОП обмежить використання обіцяної тисячі за вакцинацію