Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що для досягнення успіху на переговорах щодо Донбасу необхідно підключити нових переговірників – у першу чергу, США. Про це білоруський лідер заявив сьогодні у Мінську, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
Відповідну пропозицію щодо залучення до переговорів представників Сполучених Штатів Лукашенко озвучив на зустрічі із заступником держсекретаря США з політичних справ Девідом Хейлом, який прибув до Білорусі з робочим візитом.
«Що стосується проблем Європи й особливо Східної Європи, зокрема України, я абсолютно переконаний на сьогоднішній день, що без участі США цей конфлікт врегулювати не вийде. США могли б сприяти врегулюванню цього конфлікту», – заявив Олександр Лукашенко.
За словами президента Білорусі, це азбука дипломатії: якщо не виходить щось у переговорників, «то треба включати нові сили».
Миролюбні плани щодо України з боку Олександра Лукашенка різко контрастують з підсумками голосування делегації Білорусі в ООН. Вчора під час затвердження порядку денного найближчої Генеральній асамблеї ООН, білоруська делегація була однією з 17 країн, які голосували проти включення до розгляду питання «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України». Компанію дипломатам з Білорусі склали такі країни, як Бірма, Бурунді, Венесуела, Вірменія, Конго, Зімбабве, Іран, Казахстан, КНДР, Куба, Лаос, Нікарагуа, Росія, Сербія, Сирія і Філіппіни.
У підсумку питання про окуповані українські території все ж таки було включено до порядку денного ГА ООН. Це це проголосували представники 65 країн світу.
Нагадаємо, що не так давно Олександр Лукашенко пояснив, чому «наглухо» закрив кордон з Україною.