Олександр Лукашенко, який незаконно оголосив себе президентом Білорусі і не збирається відмовлятися від своєї посади, незважаючи на заклики усього світу, звернувся до влади Литви і Польщі, яких вважає своїми "ворогами", з гучною пропозицією. Він раптово передумав воювати з Вільнюсом і Варшавою, які, на думку Лукашенка стоять за протестами в Білорусі, і запропонував польським і литовським очільникам співпрацю. При цьому він не відмовився від своїх безпідставних звинувачень на адресу Польщі та Литви, які, за словами Лукашенка, "влізли в чужий город". Він закликав їх "разом працювати" і попередив, що не відступить від свого курсу, навіть при тотальній європейській ізоляції. З такою гучною заявою Лукашенко виступив 7 листопада на церемонії з підвищення потужності Білоруської атомної електростанції. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Лукашенко.
"Я хочу ще раз звернутися (до керівництва Литви. - ред.), давайте жити дружно. Давайте будемо разом працювати. Наші народи колись були в одній державі, нормально жили. Ні, на рівному місці влізли в наш город. Ну, добре, якщо ви зрозуміли, що помилилися, йдіть з нашого городу, давайте разом будемо працювати: ви в своєму городі, ми - в своєму ", - звернувся Лукашенко до влади Литви.
Аналогічне звернення Лукашенко адресував і польській владі.
"Нічого у вас не вийде. Ми не станемо на коліна. Ми відповімо, і я вже говорив: навіть якщо залишимося одні в оточенні, ми відповімо. Думаю, ви це зрозуміли. Давайте працювати разом, ми готові відкрито співпрацювати", - підкреслив Лукашенко .
Важливо відзначити, що Литва виступає проти запуску Білоруської атомної електростанції. Справа в тому, що БелАЕС знаходиться поруч з містом Островець в Гродненській області, в 50 км від Вільнюса. Литва вважає Білоруську АЕС загрозою національній безпеці і закликає припинити її будівництво, поки вона не пройде всі тести, запропоновані Європейським Союзом. Литва також попередила, що не буде купувати електрику в Білорусі після того, як на Білоруської АЕС почалася вироблення електроенергії. Лукашенко ж вважає запуск атомної електростанції історичним досягненням Буларусі. Він заявив, що з запуском першої атомної електростанції Білорусь стає "ядерною державою". Також він запропонував Росії створити в країні дочірнє підприємство російської держкорпорації "Росатом".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лукашенко нарешті погодився на нові вибори в Білорусі, але за умови, якщо більшість білорусів їх підтримають.