Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив про неможливість включення Білорусі до складу Росії, оскільки Москві такий "головний біль" не потрібен.
Джерело: БЕЛТА
Диктатор на зустрічі з чиновниками запевнив, що Росія нібито не планує включати Білорусь до свого складу, оскільки на такі дії тут же послідує реакція Заходу.
"Росії такий головний біль не потрібен адже на такі її кроки буде реакція країн Заходу. Це був би такий подарунок для американців і колективного Заходу, якби Росія ставила собі за мету включити Білорусь до складу Росії. Це був би кінець", - заявив Лукашенко .
Він вважає, що Білорусь зможе і незалежність зберегти, і вибудувати потужну систему взаємовідносин і єдності з РФ.
"Ми можемо з Росією (я про це Путіну сказав, і ми про це домовилися на останній зустрічі), існуючи як дві незалежні, суверенні держави, вибудувати таку потужну систему взаємовідносин і єдності, яка буде потужнішою, ніж система єдності в самій Росії. І ми цим шляхом рухаємося. Усе найкраще беремо у них, чогось вони у нас вчаться. Не думайте, що це дорога з одностороннім рухом. Ми для Росії так само цінні, як Росія для нас ", - переконаний Лукашенко.
Переговори Путіна і Лукашенка
При цьому Лукашенко не став приховувати, що тему інтеграції з Росією буде обговорювати з Путіним в Сочі 28 травня. Він уточнив, що ця тема буде зав'язана з питаннями економіки, а також ситуацією, яка складається навколо Білорусі та Росії.
Лукашенко підкреслив, що Москва і Мінськ вже уклали домовленості щодо військово-політичних питань і діють в рамках досягнутих угод, тому переговори щодо поглиблення двостороннього співробітництва з Росією будуть проходити в основному в економічному контексті.
Як відомо, з початку 2021 року Лукашенко вже двічі приїжджав до Росії. 22 лютого він зустрічався з Путіним в Сочі, а 22 квітня - в Москві.
Анонсуючи нову зустріч з Лукашенком, Путін зазначав, що обговорювати належить "фундаментальні речі" і "гострі питання".
"Ми зустрінемося ще, остаточно підготуємо документи і на ВДС (засіданні Вищої держради Союзної держави), підпишемо. Ось така ось тактика", - розповідав Лукашенко після останніх переговорів з Путіним.
Читайте також: