Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого, однак триває станом на початок березня поки що перший етап, який передбачає щеплення. Його обмежено розширили до інших категорій громадян, якщо препарат з якихось причин залишиться не затребуваним чи підлягатиме утилізації. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на тлі цих подій оголосив перелік протипоказань до вакцинування проти коронавірусу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг Ляшка.
За його словами, в інструкції до препарату CoviShield говориться про підвищену чутливість до активної фармацевтичної складової вакцини, яку вказано в документації виробника.
Окрім того, головними протипоказаннями стали:
супутні захворювання, які супроводжуються підвищенням температури чи навіть лихоманки;
тромбоцитопенія або ж порушення згортання крові;
послаблений імунітет.
Водночас головний санлікар відзначив, незначне підвищення температури — не протипоказання до щеплення, однак цьому повинна передувати консультація з лікарем.
Вакцинація проти COVID-19 в України проходить на абсолютній добровільній основі, а щеплення, які надає безпосередньо держава — безоплатне.
Наразі щеплення перш за все отримують медики, оскільки вони щодня стикаються з ризиками інфікуватися коронавірусом. Одночасно з цим вакцину надають іншим категоріям населення, однак лише за умови відмови особи, для якої вона передбачалася чи якщо упаковка з вакциною була відкрита, а дозування вистачило з запасом.
Як повідомляв ONLINE.UA, в уряді раніше неодноразово висловлювалися на користь введення можливості платної вакцинації, однак це можливо лише після отримання нових партій різних препаратів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що ціни на такі послуги зовсім не будуть “космічними” — на це вказують поточні дані компаній-розробників.
За його словами, ціна на дві дози препарату Pfizer не можуть коштувати близько тисячі доларів. Він стверджує також, що вакцинація повинна за рік чи півтора охопити близько 22 мільйонів українців.