Міністерство охорони здоров’я узгодило створення мобільних бригад, які проводитимуть щеплення проти коронавірусу COVID-19 за адресою. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко додав, громадяни зможуть одночасно вакцинуватися самостійно у спеціальних кабінетах. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на трансляцію онлайн-дискусії “Вакцинація. Корупція. COVID-19”.
За його словами, головна складність у вакцинації — суворих умовах, яких вимагає препарат.
“Ми повинні розуміти, що кабінети щеплень, які масово відкривалися, до прикладу, в Берліні в Ізраїлі, тут питання знову ж таки в отриманні першої великої партії з температурою зберігання -80 градусів і за технологіями, які раніше ніколи не використовувалися в кампаніях імунопрофілактики. Тому всі робили ці центри, наближуючи їх до великих складів, де зберігаються імунобіологічні препарати на довгостроковий термін. Надалі є плюси і мінуси таких компаній”, - стверджує Ляшко.
Він додав, українська сторона брала до уваги іноземний досвід та оприлюднені критерії. Було вирішено розпочинати вакцинацію завдяки кабінетам щеплень в амбулаторіях і центрах первинної медико-санітарної допомоги.
“Паралельно з цим будуть працювати мобільні бригади, які виїжджатимуть в заклади охорони здоров'я, соціальні установи, в організовані колективи — це можуть бути школи, великі підприємства тощо, де буде чіткий список, визначена кількість доз і як працювати. На одну мобільну бригаду розраховується кількість проведених щеплень, це близько 100 на добу. У той час, як в пунктах щеплень, менше, але там доступність буде більша. Але всі матимуть доступ”, - резюмував Ляшко.
Санлікар зауважив, людям дадуть можливість дізнатися адресу найближчого до них такого пункту вакцинації. Також він сподівається на збільшення обсягів вакцини у світі у другій половині 2021 року, що призведе водночас до зменшення ціни й підвищення доступності.
Станом на 27 січня Україна ще не отримала жодної партії вакцини за жодним договором про придбання чи міжнародною програмою.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Євросоюзі виступили з серйозними претензіями до компанії AstraZeneca, яка відома розробкою та виробництвом вакцини проти коронавірусу COVID-19. Офіційний Брюссель вважає, що фармацевти не надали повної інформації щодо зриву поставок препарату до країн-учасниць співдружності.