У понеділок, 5 жовтня, в Єревані приземлився літак Іл-96-300ПУ Спеціального льотного загону "Росія", що обслуговує перших осіб РФ. Літак з бортовим номером RA-96019 вилетів вранці з аеропорту "Внуково" в Москві, обігнув схід України з тимчасово окупованими територіями, по лінії Сочі-Трабзон перетнув Чорне море і пішов на схід до столиці Вірменії. Як відомо, СЛЗ "Росія" забезпечує перевезення перших осіб РФ, високопоставлених представників російських спецслужб і ВС Росії. Він підпорядковується управлінню справами президента. Але в Кремлі, як виявилося, нчіего не знають, кого і навіщо президент РФ Володимир Путін міг відправити до Вірменії. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані моніторингового сервісу Flightradar.
Уже відомо, що пасажирський літак Іл-96-300ПУ спеціального льотного загону "Росія" при президенті РФ приземлився в Єревані в полудень, через 2 години 40 хвилин після вильоту. Однак в Кремлі не знають, хто і навіщо відправився в Єреван на літаку СЛЗ.
"Я не маю такої інформації", - прокоментував ситуацію речник Путіна Дмитро Пєсков.
Важливо відзначити, що Путін з початку загострення конфлікту в Нагірному Карабасі вже кілька разів говорив з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Після їх розмов Кремль запевняв, що вони обговорювали допомогу Росії, але тільки в політико-дипломатичній сфері.
При цьому Пашинян 5 жовтня раптово нагадав про існуючі зобов'язання Росії перед Вірменією. Він зазначив, що у вірменському Гюмрі розташована російська військова база, а також діє єдина система ППО. При цьому укладений між двома країнами договір передбачає, що в разі будь-якої зовнішньої загрози Вірменії це буде розглядатися як зовнішня загроза для Росії. До цього Пашинян також заявляв, що готовий обговорити питання введення російських миротворців у Нагірний Карабах.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Азербайджан звернувся з невідкладним проханням до України. Вони закликав українську владу заборонити виїзд до Вірменії і в Нагорний Карабах етнічним вірменам, яких Єреван закликає брати участь в збройному конфлікті за Нагірний Карабах в рядах добровольців.