Люди Путіна таємно прилетіли до Вірменії
Категорія
Світ
Дата публікації

Люди Путіна таємно прилетіли до Вірменії

Люди Путіна таємно прилетіли до Вірменії
Джерело:  online.ua

У понеділок, 5 жовтня, в Єревані приземлився літак Іл-96-300ПУ Спеціального льотного загону "Росія", що обслуговує перших осіб РФ. Літак з бортовим номером RA-96019 вилетів вранці з аеропорту "Внуково" в Москві, обігнув схід України з тимчасово окупованими територіями, по лінії Сочі-Трабзон перетнув Чорне море і пішов на схід до столиці Вірменії. Як відомо, СЛЗ "Росія" забезпечує перевезення перших осіб РФ, високопоставлених представників російських спецслужб і ВС Росії. Він підпорядковується управлінню справами президента. Але в Кремлі, як виявилося, нчіего не знають, кого і навіщо президент РФ Володимир Путін міг відправити до Вірменії. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані моніторингового сервісу Flightradar.

Уже відомо, що пасажирський літак Іл-96-300ПУ спеціального льотного загону "Росія" при президенті РФ приземлився в Єревані в полудень, через 2 години 40 хвилин після вильоту. Однак в Кремлі не знають, хто і навіщо відправився в Єреван на літаку СЛЗ.

"Я не маю такої інформації", - прокоментував ситуацію речник Путіна Дмитро Пєсков.

Важливо відзначити, що Путін з початку загострення конфлікту в Нагірному Карабасі вже кілька разів говорив з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Після їх розмов Кремль запевняв, що вони обговорювали допомогу Росії, але тільки в політико-дипломатичній сфері.

При цьому Пашинян 5 жовтня раптово нагадав про існуючі зобов'язання Росії перед Вірменією. Він зазначив, що у вірменському Гюмрі розташована російська військова база, а також діє єдина система ППО. При цьому укладений між двома країнами договір передбачає, що в разі будь-якої зовнішньої загрози Вірменії це буде розглядатися як зовнішня загроза для Росії. До цього Пашинян також заявляв, що готовий обговорити питання введення російських миротворців у Нагірний Карабах.

Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.

Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Азербайджан звернувся з невідкладним проханням до України. Вони закликав українську владу заборонити виїзд до Вірменії і в Нагорний Карабах етнічним вірменам, яких Єреван закликає брати участь в збройному конфлікті за Нагірний Карабах в рядах добровольців.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?