Від китайського коронавіруса, який вбив вже 362 людини, знайдено ефективне лікування. З його допомогою пацієнта у важкому стані вдалося вилікувати за 48 годин. Про прорив в лікуванні смертельної пневмонії, викликаної вірусом 2019 nCoV, повідомили лікарі з Таїланду, передає ONLINE.UA з посиланням на CNN.
Лікар бангкокської лікарні повідомив, що до нього потрапила 71-річна пацієнтка з Китаю в важкому стані. У неї був виявлений 2019 nCoV. Медик вирішив застосувати для її лікування комбінацію ліків, які використовують для боротьби з ВІЛ та грипом - і ця комбінація спрацювала. Стан пацієнтки став поліпшуватися, а вже через дві доби тест на коронавірус показав негативний результат - в дихальній системі пацієнтки не виявили жодних слідів вірусу. Доктор зазначив, що до цього лікував пацієнтів з китайським коронавірусом тільки ліками проти ВІЛ, а противірусні препарати проти грипу не застосовував в терапії.
Слід зазначити, що раніше лікарі визнавали, що в даний час немає перевірених ефективних ліків для лікування коронавірусу. Не існує і вакцин від смертельної інфекції - на даний момент їх розробляють в США і Китаї, але протестувати їх буде можливо тільки навесні.
Напередодні стало відомо, що в Україні розробляють вітчизняний тест на коронавірус 2019nCoV, який дозволить по слині визначати наявність в організмі китайського вірусу. Також уряд веде переговори про закупівлю тестових систем у Німеччині. Крім того, в нашій країні розглядають питання про доцільність встановлення режиму підвищеної готовності в рамках єдиної державної системи цивільного захисту через спалах китайського коронавірусу - чіткий план заходів обговорять сьогодні, 3 лютого.
Нагадаємо, 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію у зв'язку зі стрімким поширенням коронавируса в світі. На сьогоднішній день в Україні не зафіксовано жодного випадку зараження китайським вірусом 2019 nCoV. У МОЗ нагадують українцям про запобіжні заходи в зв'язку з загрозою епідемії смертельної хвороби.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Китаї від коронавіруса 2019 nCoV за місяць померли вже 362 людини. Число заражених досягає 17389 чоловік, випадки інфікування смертельним вірусом продовжують фіксувати в усьому світі. У ВООЗ б'ють на сполох, тому що число жертв небезпечної інфекції вже перевищує кількість смертей від атипової пневмонії (SARS), спалах якої відбувся в 2002-2003 роках. Тоді за період епідемії від вірусу померли 349 осіб.