Віцепрем'єр і міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс публічно зізнався, що йому соромно за позицію команди німецької канцлерки Ангели Меркель щодо "Північного потоку-2". Політик звернув увагу на те, що після таких дій офіційний Берлін ще "намагається читати лекції іншим в Європі".
Джерело: "Польське радіо"
Латвія критикує позицію ФРН щодо "Північного потоку-2"
Артіс Пабрікса скаржиться на те, що згодом ці ж представники влади сперечаються та намагаються вирішити найважливіші проблеми людства. Окрім того, вони навіть обговорюють тему біженців.
"Політика заснована на цінностях. Мені соромно за підхід Німеччини до "Північного потоку-2". Потім ці ж політики сперечаються про біженців та інші "моральні" проблеми і намагаються читати лекції іншим в Європі", – підкреслив литовський дипломат.
Польща рознесла вщент позицію команди Байдена
Варто зазначити, що не приховує свого гніву також і офіційна Варшава. Так, польська влада жорстко розкритикувала позицію команди американського лідера Джо Байдена щодо санкцій проти "Північного потоку-2". Очільник Бюро міжнародної політики в Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський звернув увагу на те, що реалізація російського проєкту нашкодить європейським країнам.
"Це послаблює можливість впливати на майбутнє проєкту, саме через цю непослідовність. Я переконаний, що в довгостроковій перспективі завершення проєкту "Північний потік-2" діятиме на шкоду Європи, на шкоду євроатлантичних відносин і матиме далекосяжні наслідки, які сьогодні все ще можна затримати", – підкреслив польський дипломат.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.