Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президенти Росії і Франції Володимир Путін і Франсуа Олланд обговорили ситуацію в Сирії, особливу увагу сторони приділили ситуації в сирійському Алеппо.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РІА Новини.
Переговори щодо ситуації в Сирії, які пройшли в Берліні, тривали близько півтори години.
Ангела Меркель заявила, що переговори були "жорсткими і важкими". За її словами, для відділення мирних сирійців від терористів, Москва і Дамаск повинні припинити нелюдські бомбардування.
"Ми (Меркель і Олланд - Ред.) вказали чітко на те, що Росія несе велику відповідальність, відповідальність, яка виходить далеко за межі ... сьогоднішнього дня", - заявила канцлер Німеччини.
Вона також зажадала, щоб Москва чинила тиск на сирійського президента Башара Асада в питанні безпеки мирних сирійців.
При цьому французький лідер Франсуа Олланд назвав те, що відбувається в Алеппо "справжнім військовим злочином".
Лідери трьох країн також обговорили питання "гуманітарної паузи", яку Москва і Дамаск мають намір ввести в Алеппо в четвер, 20 жовтня.
З 8:00 російські та сирійські літаки припинять авіаудари в околицях міста, щоб дозволити мирним жителям і бойовикам покинути його.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити режим припинення вогню, якщо ситуація в районі Алеппо дозволить це зробити.
"Розраховуємо, що наші партнери, перш за все американські, зроблять все, що вони обіцяли до сих пір, по розведенню терористів "Джабхат Ан-Нусра" ... від здорової частини опозиції, щоб нам було зрозуміло, як ми можемо разом продовжувати спільну роботу", - заявив Путін.
При цьому Олланд зазначив, що перемир'я в кілька годин "не має сенсу". На думку французького лідера, щоб забезпечити доставку гуманітарної допомоги в постраждалі райони, буде потрібно кілька днів.
Як повідомляв ONLINE.UA, міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що російська авіація і сирійські урядові війська тимчасово призупинили удари по Алеппо в зв'язку з підготовкою для введення так званої "гуманітарної паузи", що викликало шквал сарказму в мережі.