Канцлерка Німеччини Ангела Меркель після оприлюднення її угоди з американським лідером Джо Байденом відразу зателефонувала президенту Росії Володимиру Путіну. Вона озвучила йому план по Донбасу і Північному потоку-2, який підтримує Вашингтон. Глава Кремля у відповідь скористався можливістю для нових скарг на адресу України.
Джерело: пресслужба уряду Німеччини і сайт Кремля
В адміністрації Меркель коротко описали її розмову з Путіним. Там уточнили, що саме Меркель подзвонила Путіну.
"Телефонний дзвінок стосувався виконання Мінських угод про мирне врегулювання конфлікту на сході України. Обговорювалися також такі енергетичні питання, як транзит газу через Україну і трубопровід Північний потік - 2", - йдеться в повідомленні.
У Кремлі більш детально описали розмову Путіна і Меркель. У прес-релізі Кремля немає ані слова про готовність Москви до подальших кроків по Донбасу, але йдеться про те, що Путін поскаржився Меркель на закон про корінні народи України, який прийняла Рада і вже підписав президент Володимир Зеленський. Також Путін знову вимагав неухильного виконання Києвом Мінських угод, але саме в тому порядку, який вигідний йому - це проведення виборів в ОРДЛО, а потім передача контролю України на українсько-російським кордоном, проти чого категорично виступає команда Зеленського.
"Лідери задоволені тім, що будівництво газопроводу Північний потік-2 наближається до завершення. Президент Росії наголосив на послідовній прихильністі німецької сторони реалізації даного проєкту, що носить виключно комерційний характер і спрямований на зміцнення енергобезпеки Німеччини і Євросоюзу. Ангела Меркель поінформувала про підсумки обговорення ситуації навколо газопроводу в ході недавніх переговорів з президентом США Джозефом Байденом у Вашингтоні. Володимир Путін дав відповідні коментарі", - особливу увагу приділили в Кремлі обговорення ПП-2.
Угода Байдена і Меркель по Північному потоку-2
Деталі угоди США і Німеччини по ПП-2озвучили 21 липня. За її умовами, зокрема, Штати зобов'язалися не відновлювати і не вводити нові санкції проти газопроводу, а також гарантували збільшення інвестицій, спрямованих на підтримку енергоефективності та енергобезпеки України.
Німеччина зобов'язалася вживати заходів на національному та європейському рівнях, включаючи санкції, якщо Росія буде використовувати енергію в якості зброї або зробить подальші агресивні дії проти України.
Також в угоді США і Німеччини окрему увагу приділено ситуації на Донбасі. В ній сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських угод.
Читайте також: