Розмови про членство України в НАТО тривають уже багато років, однак помітного прогресу в цьому питанні так і не відбулося. Попри те, що чимало членів Альянсу сьогодні заявляють про абсолютну підтримку офіційного Києва на шляху до вступу в блок, в 2008 році вони ж блокували можливість України приєднатися до НАТО. В першу чергу, йдеться про канцлерку Німеччини Ангелу Меркель. За словами українського дипломата Олександра Чалого (надзвичайного та повноважного посла, першого заступника міністра закордонних справ у 2003 – 2004), саме вона у 2008 році було однією з тих, хто голосував проти надання нашій країні ПДЧ (План дій щодо членства у НАТО). Чалий також пояснив, чому політикиня це зробила, передає ONLINE.UA з посиланням на "Право на владу".
Олександр Чалий вирішив розповісти цікаву історію з часів президентства Віктора Ющенка та назвати країни, які тоді не захотіли захисти Україну від загроз, зокрема, з боку РФ. Як стверджує колишній посол, під час саміту в Бухаресті 2008 року питання України обговорювали замість 3 хвилин – годину. Однак тоді ПДЧ (План дій щодо членства у НАТО) нам не дали. За словами дипломата, "Ющенко був розчавлений, адже ми всі очікували, що ПДЧ буде". Зразу ж після завершення саміту президент зустрівся з лідеркою ФРН Ангелою Меркель, яка голосувала проти та позиція якої (разом із Францією), власне, стала визначальною.
"І Ющенко дуже щиро, як дитина, запитав її: "Пані Меркель, чому ви голосували проти?" А Меркель відповіла: "Пане президенте, поки безпека моєї країни більше виграватиме від того, що ви не є членом НАТО, ніж від того, що ви є членом НАТО, ми будемо проти", – відверто розповів Олександр Чалий.
Попри цю позицію Німеччини та Франції у 2008 році, офіційний Київ досі робить все можливе, щоб колись стати повноцінним членом Альянсу. За словами очільника української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леоніда Кравчука, Україна має бути в НАТО, оскільки це єдиний спосіб захистити незалежність держави.
"Україна повинна працювати й виконувати те, що передбачено планом НАТО. Повинна робити все, щоб незабаром увійти до НАТО", - озвучив свою думку Кравчук.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Британія назвала головне завдання України для вступу в НАТО.