Повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) залишається неприйнятним для України, тим більше що ситуація з повноваженнями української делегації в цій організації неясна. Київ готовий до діалогу, але не готовий до компромісів з совістю. Про це заявив глава Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчіновіч-Бурич, передає ONLINE.UA з посиланням на прес-службу парламента.
"Для України залишається неприйнятним повернення делегації Російської Федерації в Парламентську Асамблею Ради Європи. Також ми не розуміємо ситуації з повноваженнями нашої делегації. Я сподіваюся, що це не стане прецедентом. Ми готові до діалогу, але не готові до компромісів із совістю, територіальною цілісністю і гідністю людей", - сказав Разумков.
Він підкреслив, що Україна готова працювати для користі Європи і Ради Європи, а також відстоювати ті базові принципи і цінності, які були закладені при створенні цієї організації, так як вони ключові, як для Європи, так і для України. При цьому він подякував Пейчіновіч-Бурич за позицію щодо дотримання прав людини, особливо на тимчасово окупованих Росією українських територіях.
"Фактично всі країни світу розуміють, що частина територій, як на Донбасі, так і в Криму, - це українські території. Я розумію, що механізми повернення цих територій будуть відрізнятися, але і там, і там знаходиться найбільша цінність нашої держави - люди", - зазначив він.
Нагадаємо, російська делегація кілька років не брала участь в сесіях ПАРЄ після того, як була позбавлена частини своїх повноважень через окупацію Криму і частини Донбасу. В кінці червня 2019 року в ПАРЄ вирішили повернути всі повноваження російської делегації в асамблеї без обмежень, незважаючи на порушення Москвою принципів Ради Європи. Крім того, ПАРЄ прийняла резолюцію, яка забезпечує повернення Росії в організацію без виконання міжнародних зобов'язань. Документ підтримали 118 делегатів, 62 висловилися проти.
У зв'язку з цим українська делегація в ПАРЄ прийняла рішення не подавати свої повноваження на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня по 4 жовтня. Таким чином в Києві відреагували на повернення Росії в ПАРЄ. Крім того, Україна разом з Латвією, Литвою, Естонією та Грузією створили спільну групу "Балтік плюс" в ПАРЄ, головним завданням якої буде продовження політики невизнання і засудження анексії Криму та окупації Росією частин Східної України, Грузії і Молдови.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що комітет з питань економіки і безпеки Парламентської асамблеї НАТО відхилив доповідь про застосування економічних санкцій проти країн-агресорів, включаючи Росію. Таке безпрецедентне рішення в ПА НАТО було прийнято вперше за 22 роки з ініціативи України.