Росії можуть обмежити повноваження в ПАРЄ через те, що в складі делегації присутні фігуранти чорних списків ЄС і Москва не дотримується рішення ЄСПЛ. Цю ініціативу підтримали 30 представників п'яти національних делегацій - рішення з цього питання буде прийнято протягом доби. Представники РФ обурені тим, що відбувається. Вони погрожують, що Росія залишить ПАРЄ, якщо приймуть рішення про обмеження повноважень, передає ONLINE.UA з посиланням на росЗМІ.
"Якщо рішення ухвалять, ми поїдемо. Ми готові працювати тільки на рівноправній основі і не потерпимо ніяких вторинних санкцій", - прокоментував ситуацію глава російської делегації, віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой.
Член делегації, глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький також заявив, що російські парламентарії не погодяться з будь-яким обмеженням своїх повноважень в асамблеї. Він заявив, що російська делегація згодна брати участь тільки за умови повної ратифікації повноважень.
Нагадаємо, питання про обмеження повноважень Росії в ПАРЄ підняла литовська делегація. Ініціативу підтримала депутатка парламенту Латвії Марія Голубєва через присутність в російській делегації "кримських депутатів". Вона нагадала про незаконність вибору депутатів Держдуми у 2016 році на території українського Криму, який був окупований Росією. Пропозицію оскаржити повноваження делегації РФ направлено до комітету ПАРЄ. За регламентом, рішення буде прийнято протягом доби.
Тим часом Україна повернулася до повноцінної роботи в ПАРЄ. Повноваження української делегації в ПАРЄ вже підтверджені. Більш того, народний депутат від партії "Слуги народу" Олександр Мережко обраний віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи. Голосування за Мережко не було - його призначили на посаду віце-президента при розподілі квот держав-членів асамблеї.
Слід зазначити, що в минулому році ПАРЄ проголосувала за повернення делегації Росії без будь-яких обмежень. Проти цього з протестом виступила Україна, яка офіційно призупинила свою роботу в асамблеї. 17 січня 2020 року парламент проголосував за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Росії заявили про законність "повернення" українського Криму до складу РФ, що, на думку Москви, відповідає головним цінностям ПАРЄ.