США не відступають від своїх намірів заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", через який Москва хоче постачати газ в Європу в обхід України. У Німеччині продовжують підтримувати проєкт команди президента РФ Володимира Путіна, незважаючи на побоювання країн ЄС, які не хочуть енергетичної залежності від РФ. Тому в Берліні категорично проти виступають проти американських санкцій, які не дозволяють добудувати скандальний газопровід. На цей раз в команді канцлерки Німеччини Ангели Меркель заявили, що введення нових американських санкцій проти "Північного потоку-2" торкнуться німецької влади і вітчизняних компаній, що абсолютно неприйнятно. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Frankfurter Allgemeine Zeitung.
У внутрішньому документі федерального міністерства економіки Німеччини говориться, що законопроєкт, внесений сенаторами-демократами і республіканцями у Вашингтоні на початку червня, пропонує включити в санкції всі компанії, які пропонують послуги зі страхування або модернізації судів-трубоукладачів, а також з проведення тестів, перевірки або сертифікації для забезпечення роботи газопроводу. Таким чином, під обмежувальні заходи потрапляють держоргани Німеччини, які здійснюють адміністративно-технічні дії по введенню "Північного потоку-2" в експлуатацію.
"Це стало б шокуючим нововведенням, якщо санкції будуть спрямовані проти влади або навіть урядів дружніх держав", - відзначили в Мінекономіки ФРН, підкресливши, що нові санкції США проти Росії торкнуться не РФ, а німецьких і європейських компаній.
При цьому в Берліні заявили, що принципово виступають проти нових санкцій США. У Меркель як і раніше підтримують будівництво "Північного потоку-2" і продовжить надавати політичну підтримку беруть участь в проєкті компаніям.
Слід зазначити, що раніше в Німеччині погрожували США у відповідь заходами на нові санкції проти "Північного потоку-2". Там вважають, що Вашингтон "переслідує" цей енергетичний проєкт заради власної вигоди.
Нагадаємо, газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря повинні були запустити в кінці 2019 року - через нього Москва планує постачати газ в Європу в обхід України. Однак завершення будівництва довелося відкласти через позицію Данії, яка довго не погоджувала Москві маршрут проходження проекту через свої води, а потім через обмеження з боку США щодо компаній, що беруть участь в проекті. В результаті роботи з прокладання труб призупинив швейцарський підрядник Allseas, і Росія зіткнулася з необхідністю добудовувати об'єкт власними силами. Термін запуску газопроводу перенесли на 2021 рік.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Великій Британії звинуватили Німеччину в масштабній зраді через Росію.