Кремлівський проєкт "Північний потік-2" регулярно поставає перед труднощами, які йому створюють США, однак зараз на захист російського газогону повстав федеральний уряд Німеччини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву Клауса Ернста, очільника комітету Бундестагу з питань економіки й енергетики.
За його словами, в уряді обговорять ймовірність введення заходів у відповідь на американські санкції, спрямовані проти будівництва "Північного потоку-2".
Йдеться перш за все про виклик посла Сполучених Штатів, рестрикції у відношенні до сенаторів, які стали авторами законопроєкту про згадані санкції.
"Ми повинні замислитися, чи необхідні відповідні заходи, наприклад штрафні мита на зріджений природний газ з США... Ми повинні потім замислитися, чи не слід ввести санкції проти сенаторів, які це ініціювали", - зауважив Ернст.
Він назвав американські санкції втручанням Вашингтона у правову систему Європи, а також безпосередньо у німецький суверенітет.
"Уряд ФРН повинен припинити кидатися ватними кульками, але повинно захищатися від нападів на суверенітет ФРН та ЄС", - додав політик.
Він резюмував, у Бундестазі утворився консенсус щодо прагнення до завершення "Північного потоку-2".
Нагадаємо, донедавна російська влада намагалася завершити будівництво ще до початку 2020 року. Санкції США паралізували цей процес. Американські представники неодноразово наголошували, що збільшення постачання газу з РФ стане появою нової енергетичної залежності країн Європи від Москви. Цю позицію поділяють також багато європейських держав.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Берліні категорично проти виступають проти американських санкцій, які не дозволяють добудувати скандальний газопровід. На цей раз в команді канцлерки Німеччини Ангели Меркель заявили, що введення нових американських санкцій проти "Північного потоку-2" торкнуться німецької влади й вітчизняних компаній, що абсолютно неприйнятно.