Мігранти вже вийшли до білоруського КПП на кордоні з Польщею
Категорія
Політика
Дата публікації

Мігранти вже вийшли до білоруського КПП на кордоні з Польщею

Мігранти вже вийшли до білоруського КПП на кордоні з Польщею
Джерело:  online.ua

Мігранти на кордоні з Польщею вийшли до пункту пропуску "Брузгі" в РБ. Білоруська сторона зазначає,  що серед біженців є чимало жінок із маленькими дітьми. Загострення ситуації штовхає Євросоюз шукати способи вирішення кризи, яку називають організованою режимом Лукашенка. 

Джерело: Telegram-канал білоруського видання zerkalo.io.

Сьогодні велика колона в супроводі білоруських силовиків вийшла зі стихійного табору в бік прикордонного переходу "Брузгі". На даний момент на КПП зібралися сотні людей, через кордон їх не пропускають.

На чолі колони – жінки із маленькими дітьми

«Вранці у понеділок 15 листопада біженці... зібрали теплі речі, намети, спальні мішки. Біженці підкреслюють свої виключно мирні наміри та готові до розвитку будь-якої ситуації. На чолі колони – жінки із маленькими дітьми», - йдеться у повідомленні відомства Держприкордонкомітету Білорусі.

Більшість тих, хто намагається потрапити до країн Європи через Білорусь, є громадянами країн Близького Сходу, а також Афганістану та Ірану. Європейська прикордонна служба Frontex наводить власні дані, згідно з якими у вересні мігранти, що намагаються перетнути кордон ЄС їдуть з таких крfїн:

  • Ірак

  • Сирія

  • Афганістан

  • Туреччина

  • Іран

Польські прикордонні служби, які моніторять ситуацію з потенційним притоком мігрантів на територію їхньої країни, відмовляються просити допомоги у Frontex. Варшава наразі розмістила на кордоні 15 тисяч солдатів на допомогу прикордонникам. Тим часом чисельність Frontex складає лише 1400 співробітників, з яких більше 600 - прикордонники. Минулого тижня глава МВС країни Маріуш Камінський заявив, що польські аналітики підрахували, що від 2000 до 4000 мігрантів спробують перейти кордон з боку Білорусі.

Як мігранти з Близького Сходу потрапляють до Білорусі

Мінськ має регулярне авіасполучення з містами Близького Сходу, серед яких - Стамбул, Бейрут, Дубай і Багдад. Державна авіакомпанія "Белавіа" виконує щоденні рейси зі Стамбула. А російський "Аерофлот" і "Турецькі авіалінії" регулярно літають до Мінська.

Судячи з результатів недавнього журналістського розслідування ВВС, мережа туристичних фірм і контрабандисти, більшість з яких знаходять своїх клієнтів у соцмережах, організовують переліт і візи до Білорусі в рамках пакетних турів. Також відомо, що білоруські відомства ввели безвізовий в'їзд терміном на 30 діб для 76 країн, за винятком Іраку й Афганістану.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?