Очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко рекомендує українським громадянам не звертати увагу на незначні коливання курсу гривні. Він пояснив, чому наразі є усі підстави, аби курс залишався стабільним. За словами посадовця, це традиційне сезонне зміцнення гривні, яке відбувається щорічно у цей період року, передає ONLINE.UA з посиланням на прес-службу українського відомства.
"Це типове сезонне зміцнення гривні. У нас перед посівною кампанією зазвичай обмінюють валюту для закупівлі палива, добрив, насіння. Згадайте, ще два тижні тому був інший тренд. Рекомендую не звертати увагу на незначні коливання курсу. Є усі підстави, аби він був стабільним. Так само стабільним він був і торік, незважаючи на кризу. Спостерігалась спекулятивна атака в березні, перед запровадженням карантину, але то було тимчасове явище. Резервів Національного банку достатньо, аби утримати курс. Підстав для погіршення курсової динаміки не бачу", - наголосив Сергій Марченко.
Варто звернути увагу на те, що раніше зі схожим прогнозом виступав президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак, який звернув увагу українських громадян на те, що позаду залишилися два найскладніших місяці для гривні — грудень та січень.
"Професійні валютні спекулянти бояться бавитися в традиційну гру — "купляй бакси на всі гроші, бо гривня точно впаде". Адже Нацбанк за останні роки кілька разів дуже боляче покарав таких гравців через суттєве посилення гривні. З лютого зазвичай починається сезонне укріплення нашої національної валюти. Сотні великих агрокомпаній, які тримають експортну виручку в іноземній валюті, заводять в Україну долари та продають їх за гривню, щоб готуватися до весняно-польових робіт... Це на додаток до припливу постійної валютної виручки експортерів залізної руди та металів, ціни на які сильно виросли в останні місяці", — зазначив економіст нещодавно.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно Міністерство фінансів оновило астрономічні суми для сплати боргів України в 2021-му.