Мінфін розкрив неочевидну шкоду для України через ескалацію війни з РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Мінфін розкрив неочевидну шкоду для України через ескалацію війни з РФ

Мінфін розкрив неочевидну шкоду для України через ескалацію війни з РФ
Джерело:  online.ua

У Міністерстві фінансів звернули на неочевидну загрозу, яку створює надзвичайна російська присутність на кордонах України.

Джерело: LB.ua

За словами міністра Сергія Марченка, наразі експерти відомства готують звіт щодо негативних наслідків для фінансової ситуації в Україні саме через агресію на кордоні.

Упродовж перших місяців 2021 року українська сторона з високою активністю залучала інвестиції через ОВДП та євробонди. Завдяки такому підходу вдалося перевиконати план запозичень на внутрішньому ринку, що своєю чергою дало запас ліквідності.

“Зараз військова риторика з боку Росії завдає великої шкоди. Умови для запозичень теж, м'яко кажучи, не дуже позитивні”, - прокоментував ситуацію Марченко станом на середину квітня.

Ринки відзначилися нервозністю на тлі скупчення військової сили РФ на українських кордонах. Це відповідним чином впливає на котирування євробондів Києва та активності інвесторів на внутрішньому ринку.

Міністр уточнив, що наразі інвестори знаходяться у позиції спостереження за розвитком подій, а також зменшили обсяг своїх вкладень в українську економіку.

“Цей інформаційний фон, який, я вважаю, створюється штучно і нам не допомагає — це факт”, - наголосив Марченко.

Загострення між Україною та Росією

Кремлівське командування перекинуло десятки тисяч військовослужбовців ЗС РФ до всіх регіонів, що межують з Україною, а також до окупованого Криму. Окрім солдатів переміщено безліч техніки та озброєння різної важкості.

Все це Москва пояснює навчаннями, які не становлять загрози жодній іншій державі. Водночас на різних рівнях російський уряд звинувачує нібито Україну в агресивних планах — в умовах, коли Київ через дії Кремля немає повноцінного контролю над власною територією, не кажучи вже про фантомну “агресію”.

До РФ зверталися у квітні представники міжнародної спільноти з вимогами залишити українську територію.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?