У Міністерстві цифрової трансформації виступили з оголошенням щодо повноцінного запуску функції для використання COVID-сертифікатів у сервісі державних послуг “Дія”.
Джерело: міністр Михайло Федоров і Дія
За словами голови відомства, сертифікат можна згенерувати у PDF-файл, який можна зберегти після на своєму пристрої чи роздрукувати. Процес потребує цифрового підпису громадянина-користувача.
“Уже мільйон українців користуються "зеленим" сертифікатом в додатку Дія. А сьогодні в iOS став доступний "жовтий" внутрішній COVID-Сертифікат для людей з однієї дозою вакцини. Такий сертифікат діє 120 днів ... В "жовтої" зоні будуть діяти обидва види сертифікатів, а в "червоній" - тільки "зелений”, - наголосив міністр.
Згідно із заявою офіційного представництва сервісу, електронний підпис потребується для авторизації.
Після цього процедура отримання документа виглядає так:
необхідно клацнути на “Отримати СOVID-сертифікат” (є на головній сторінці чи у “Послугах”;
далі підписати згоду на обробку персональних даних КЕПом.
Система надсилатиме користувачу повідомлення на електронну пошту після того, як буде знайдено інформацію про вакцинацію в реєстрах. Уточнюється, що окрім роздрукування як PDF-документ сертифікат можна перевести у QR-код і демонструвати його з екрана пристрою.
COVID-сертифікати в Україні
Це - офіційний документ, який підтверджує факт проходження громадянином повної вакцинації проти коронавірусу, отримання першої дози вакцини, або ж демонструє негативний ПЛР-тест на COVID-19 чи факт одужання людини.
Одночасно з цим існують законодавчі норми про відповідальність за підробку сертифікатів. Напередодні на рівні Кабінету міністрів було навіть ухвалено рішення про посилення покарання за відповідні порушення на тлі пандемії.
У законопроєкті йдеться про таку відповідальність:
штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років буде передбачено для тих, хто свідомо використовує підроблені документи;
штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки пропонується передбачити для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення;
штраф до 170 тисяч або позбавлення волі до 3 років пропонуємо запровадити за підроблення таких документів із метою розповсюдження.
Читайте також: