Заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька повідомила, що РФ передусім зацікавлена у поверненні додому бійців із чеченських батальйонів під час обміну військовополоненими.
Джерело: Радіо Свобода
РФ обмінює кадирівців у першу чергу
Дуже особлива увага росіян і військового їхнього командування при обміні до кадирівців. Вони – це перша черга. Це просто поіменні списки. Найдовше чекають обміну, наприклад, так звані неелітні формування – Бурятія або якийсь Далекий Схід, - сказала Висоцька.
За словами посадовиці, Москву не цікавить повернення додому з місць утримання тих, хто воював Україні під прапорами угруповань «ДНР» і «ЛНР».
Вони не зацікавлені в їхньому повернення додому. Їм взагалі байдуже, що з ними буде в полоні або після полону. Тобто це більше наша проблема, - сказала вона.
Міністерство юстиції не повідомляє про кількість російських військовополонених в Україні.
Раніше повідомлялося, що на місяць з українського держбюджету витрачається приблизно 3 тисячі гривень на утримання кожного з них.
Обміни військовополоненими і тілами
Перший обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний.
Наймасштабніший обмін відбувся 29 червня. Тоді візволили з полону 144 українця, серед який 95 оборонців "Азовсталі" і 43 військовослужбовці полку "Азов".
Перший обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160" відбувся на початку червня. Всі загиблі були з руїн “Азовсталі”, і щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”.
21 червня повернули тіла 35, а 28 червня – 46 військовослужбовців.
Наразі обміном полонених займаються ГУР та СБУ.
Читайте також: