У Кремлі несподівано виправили спільну угоду про припинення вогню в Нагірному Карабасі, яку оприлюднили раніше. Зокрема, "під ніж" потрапили кілька важливих пунктів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний текст договору.
Оприлюднений документ складається з 9-ти позицій, перша з них встановлює припинення вогню з опівночі 10 листопада та дозволяє сторонам залишатися на позиціях, які вони мали на той момент.
Перші зміни є у другому пункті, який виглядає наступним чином:
"Агдамський район повертається Азербайджанській Республіці до 20 листопада 2020 року".
Раніше у ньому також говорилося про передачу територій, які Вірменія контролює в Газахському районі.
Далі угода встановлює миротворчу місію уздовж Лачинського коридору (шлях між Вірменією та Степанакертом, центром регіону) з 1 960 російських військовослужбовців. Контингент знаходитиметься там наступні 5 років, це пролонгується автоматично, якщо якась сторона не захоче це змінити — за 6 місяців до чергового продовження. Миротворці працюватимуть разом з центром контролю за дотриманням перемир'я.
Зміни зафіксовані також у 6-му пункті:
"Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року — Лачинський район. Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не буде чіпатиме м. Шушу, залишається під контролем миротворчого контингенту Російської Федерації".
Раніше Лачинський коридор залишався за Вірменією. Також у цьому пункті змінили фразу "зв'язок між Степанакертом та Вірменією" - місто замінили "Нагірним Карабахом".
Без змін залишилися позиції про звільнення полонених, тільки туди додали "заручників".
9-м пунктом вірменську владу зобов'язали "гарантувати безпеку транспортного сполучення" між західними районами Азербайджану та Нахічеванською Автономною Республікою. Раніше Єреван повинен був лише "забезпечити транспортне сполучення".
Як повідомляв ONLINE.UA, вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян проклав важкий шлях для підписання угоди з Азербайджаном, стверджують у Кремлі. Президентський речник Дмитро Пєсков заявив, наразі уряд республіки докладає значних зусиль для пояснення договору.