Версія загибелі малайзійського авіалайнера «Боїнг-777» рейсу МН17, запропонована російським концерном "Алмаз-Антей", виявилася неспроможною.
Такого висновку дійшла міжнародна група розслідувань Bellingcat після докладної перевірки російської версії, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Русскую службу ВВС.
За версією росіян, ракета, що збила "Боїнг", була запущена з району села Зарощенське або Велика Шишівка, які перебували під контролем української армії. При цьому сама ракета була старої модифікації, давно не перебуває на озброєнні російської армії.
У Bellingcat з великою часткою впевненості заявили, що, навіть якщо погодитися з версією "Алмаз-Антея" про точку запуску ракети, її все одно не могли запустити українські військові.
Такого висновку експерти дійшли на підставі інформації з відкритих джерел -в основному, фотографій з геотегів в соціальних мережах. За їхніми даними, 17 липня, в день загибелі "Боїнгу", в районі Зарощенського не було українських установок "Бук".
Точно так само була перевірена версія про точку запуску біля Великої Шишівки, в результаті перевірки було визнано, що українських "Буків" там також не було.
Водночас в Bellingcat визнали, що зібрані дані не дозволяють робити висновки про те, хто саме контролював зону, з якої була запущена ракета.
У той же час зіставлення даних з цього району дало експертам підстави припускати, що 17 липня 2014 року там вже перебували російські військові.
Як приклад Веllingcat проаналізували фотографію з геотегів південної околиці Великої Шишівки, датовану 20 липня, на якій знято озброєну людину в камуфляжі на тлі поля соняшників.
Фотографія, як вказують автори доповіді, була виявлена в акаунті якогось Анатолія Молчанова, який в квітні 2014 року викладав фото з Криму, де він був одягнений в форму російського військового, а також із зайнятого бойовиками Слов'янська, а в лютому 2015 року - з-під Дебальцевого.
Виходячи з погодних умов в цьому районі і характеру поведінки в соцмережі Анатолія Молчанова, в Bellingcat роблять висновок, що фотографія з Великої Шишівки могла бути зроблена в будь-який з трьох-чотирьох днів до 20 липня, а значить, 17 липня, в день загибелі MH17, ця територія вже контролювалася проросійськими бойовиками.
Також волонтери стверджують, що в жодному з населених пунктів, що розташовані в зазначеному "Алмаз-Антеєм" районі можливого запуску, не вдалося знайти свідків залпу зенітної установки.
Таким чином, виявляється малоймовірним, що з цієї зони взагалі проводився запуск ракети системи "Бук", незалежно від того, який із сторін збройного конфлікту вона належала.
Автори нової доповіді нагадують, що версія "Алмаз-Антея" про тип і місце запуску ракети "Бук" суперечить і висновкам Bellingcat, і версії офіційного слідства, проведеного Голландією.
Як повідомляв ONLINE.UA, експерти Bellingcat і офіційні слідчі з Голландії, вважають місцем запуску ракети точку біля населеного пункта Сніжне в тилу проросійських бойовиків.
Сама ж установка "Бук" управлялася кадровими російськими військовими, стверджується в доповіді Bellingcat.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації