Духовний лідер буддистів Далай-лама вирішив підтримати людей, які невтомно продовжують боротьбу з пандемією коронавірусу, та дати кілька корисних порад, які допоможуть нам якомога швидше здолати COVID-19 та повернутися до нормального життя. Мудрець запевняє, що головна зброя людства, про яку ми часто забуваємо, - це можливість об'єднатися, щоб разом протистояти тим викликам, які наявні наразі та будуть з'являтися завжди, поки існує планета. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на звернення Далай-лами до людей, яке він оприлюднив на своїй офіційній сторінці у Facebook.
"Друзі інколи просять мене допомогти усунути якісь лиха нашого світу, застосувавши "магічні сили". Я завжди кажу їм, що у Далай-лами немає магічних сил. Якби вони були, я б не відчував болю в нозі або в горлі. Всі ми однакові людські істоти, і ми відчуваємо страх, плекаємо надії, відчуваємо невпевненість. З точки зору буддистів, кожній живій істоті знайомі страждання і істини про хвороби, старості і смерті. Але, оскільки ми - люди, у нас є здатність направити свій інтелект на подолання гніву, паніки та жадібності", - наголошує у своєму зверненні Далай Лама.
Окрім того, він нагадує, що в останні роки доволі часто говорить про "емоційне роззброєння": про те, що потрібно намагатися бачити речі реалістично і ясно - без плутаними, яка тягне за собою страх і лють. Мудрець зауважує - якщо проблему можна вирішити, потрібно докладати зусиль в пошуку рішення; якщо рішення немає, немає потреби витрачати час на думки про неї.
"Ми, буддисти, вважаємо, що весь світ взаємозалежний. Саме тому я часто говорю про загальну відповідальність. Спалах епідемії цього жахливого коронавірусу показує, що те, що відбувається з однією людиною може незабаром позначитися на інших. Але він також нагадує нам про те, що у будь-якого співчутливого або творчого вчинку, - наприклад, робота в лікарнях або просто дотримання соціальної дистанції, - є потенціал надати допомогу багатьом.Відтоді, як надійшли новини про коронавірус в Ухані, я молюся про своїх братів і сестер в Китаї і всюди у світі. Зараз ми бачимо, що ніхто не застрахований від цього вірусу. Всі ми турбуємося про своїх близьких та коханих і про майбутнє як глобальної економіки, так і наших власних сімей. Але молитов недостатньо", - пише мудрець.
За його словами, ця криза показує, що ми всі повинні взяти на себе відповідальність там, де нам це під силу. Далай-лама наголошує, що потрібно об'єднати мужність, яка проявляється зараз лікарями і медсестрами, з емпіричною наукою, щоб розгорнути ситуацію назад і захистити наше майбутнє від нових подібних загроз. Окрім того, у цей час великого страху важливо думати про довгострокові виклики і можливості світу в цілому.
"На світлинах нашої планети, зроблених з космосу, чітко видно, що на нашій блакитній домівці немає жодних відчутних меж. А тому всі ми повинні піклуватися про неї і докладати зусиль для запобігання зміни клімату та впливу інших руйнівних сил. Ця пандемія є попередженням про те, що, тільки об'єднавшись і ухваливши узгоджене глобальне рішення, ми зможемо гідно зустріти кинуті нам виклики безпрецедентних масштабів. Ми повинні також пам'ятати, що ніхто не позбавлений від страждання, і простягнути руку іншим, у кого немає домівки, ресурсів і сім'ї, яка могла б їх захистити. Ця криза - свідчення того, що ми не відокремлені один від одного, навіть якщо живемо окремо. А тому обов'язок кожного з нас - проявити співчуття і прийти на допомогу", - підкреслив Далай-лама.
Він також зазначав, що вірить у принцип мінливості. На його думку, зрештою цей вірус зійде нанівець, як зійшли нанівець війни та інші глобальні загрози і нам знову випаде можливість заново відбудувати наше глобальне співтовариство, як ми робили це вже стільки разів.
"Я щиро сподіваюся, що всі ви будете в безпеці і збережете спокій. В цей період невизначеності важливо не втрачати надії", - підсумував Далай-лама.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українські журналісти та освітяни прибули до індійського міста Дармсала – домівки Далай-лами. На думку мудреця, майбутнє України "залежить від сусіда" – і це треба прийняти. За його словами, "Україна і Росія, хочете цього чи ні, будуть жити поруч".