Міністерство охорони здоров'я прогнозує 59 тис. хворих на добу в лютому. У сумі за наступний місяць може захворіти 1 млн українців.
Джерело: інтерв’ю санлікаря Ігоря Кузіна для Liga.net
Прогноз МОЗ по захворюваності на коронавірус
Нещодавно в МОЗ повідомили, що в Україні почалася нова хвиля пандемії. За 20 січня було виявлено 20 156 хворих. Найбільше випадків виявили Івано-Франківській (2427), Львівській (1989) областях та Києві (1552).
За прогнозами Національної академії наук, ця хвиля буде стрімкішою за попередні хвилі епідемії коронавірусу. На динаміку поширення вплине заразність штаму Омікрон, а також відкриття шкіл після канікул та сезонність.
Зараз немає фінальних прогнозів, багато змінних ще в процесі або обговорення, або з’ясування. За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 млн українців за лютий може захворіти, - сказав головний санлікар Ігор Кузін.
Він назвав це оптимістичним прогнозом.
За досвідом європейських або інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля омікрону наростає впродовж одного-півтора тижня максимум, і спадає теж доволі швидко, - сказав Кузін.
Піковими по захворюваності стануть 20-25 лютого. Це прогнозують в РНБО. Спад хвилі, вірогідно, почнеться на початку квітня. Усього хвиля буде тривати півтора місяці.
Також Ігор Кузін зазначив, що локдаунів як у 2020 році не планується.
Як боряться з Омікроном у світі
Нагадаємо, що у Чехії новий уряд скасував обов’язкову вакцинацію для людей старше 60 років та медичних працівників.
В уряді Чехії зазначили, що близько 90% людей, які мали б підпадати під обов’язкову вакцинацію, вже отримали вакцини.
В Австрії навпаки, хочуть ухвалити закон про обов’язкову вакцинацію всього населення старше 18 років. Якщо закон ухвалять, Австрія стане першою країною ЄС з такою вимогою.
У Великій Британії вирішили скасувати більшість вимог, що ввели через поширення штаму Омікрон. Тепер людям необов’язково працювати з дому, носити маски, а також мати COVID-сертифікат. У британському уряді мотивували такий крок широким застосуванням бустерної вакцинації, що допоміг знизити кількість госпіталізацій.
Читайте також:
Голова ООН заявив про загрозу нової пандемії
Кількість нових хворих COVID-19 у світі б’є антирекорд другий день поспіль
Дослідники заявили про ще одну неочікувану перевагу від носіння маски