Вакцинація проти коронавіруса в Україні стартувала 24 лютого. На даний момент українцям доступна тільки індійська вакцина Covishield, розробником якої є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. На тлі процесу вакцинації стала поширюватися нова "теорія змови", яку розкачують в суспільстві антівакцинатори. Щодня з'являються чутки про смертельно небезпечні побічні ефекти вакцини, які миттєво спростовують в МОЗ. 13 березня в Міністрества охорони здоров'я нагадали українцям, що всі ліки, включаючи вакцини, мають свої ризики і після їх застосування можливі індивідуальні реакції організму. У МОЗ перерахували можливі реакції на вакцину Covishield, зазначивши, що вони можуть триматися кілька днів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МОЗ.
"Вакцинація від Covid-19 допоможе вам виробити імунітет до вірусу. Після введення вакцини організм певним чином формує імунну відповідь, яка захистить від тяжкого перебігу та ускладнень від хвороби. Можливі такі реакції: почервоніння, біль, набряк в місці ін'єкції; лихоманка або озноб; головний біль, біль в м'язах або суглобах ", - йдеться в повідомленні.
Також в окремих випадках після введення вакцини можуть збільшуватися лімфатичні вузли, з'являтися нудота, безсоння і безпричинна стомлюваність. Але всі ці реакції, підкреслили в МОЗ, є нормальними і проходять через кілька днів після щеплення.
Крім того в МОЗ назвали протипоказання до ковід-вакцинації. Це важка алергічна реакція на попердню дозу вакцини, гіперчутливість до одного з компонентів вакцини і підвищення температури тіла вище 38,5 градусів. Застуда і субфебрильна температура тіла, підкреслили в МОЗ, не є протипоказаннями для вакцинації.
Нагадаємо, індійську вакцину Covishield, розробником якої є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca, виробляють в Serum Institute India. Covishield - це векторна вакцина, створена на основі генно модифікованого аденовірусу шимпанзе. Вона показала ефективність 82% на третій фазі випробувань. Влітку 2021 року в Україні очікується поставка американської вакцини Novavax, яку також виготовляє найбільший в світі виробник вакцин Serum Institute. Українська влада вже забронювали 15 млн доз препарату. Novavax - це рекомбінантний вакцина, створена на основі спайк-білка молекули коронавіруса SARS-CoV-2. Вакцина Novavax показала підсумкову ефективність 89,3%. Для основного штаму показник склав 95,6%. Також препарат був протестований для нового штаму "британського" коронавируса і показав 85,6% ефективності.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Міністерстві охорони здоров'я зробили заяву про побічні ефекти вакцини проти коронавіруса.