Епідемії коронавірусу в Україні нещодавно “виповнився” один рік, оскільки саме на початку березня місцеві лікарі виявили першого хворого на COVID-19. Вже у середині березня-2020 влада затвердила введення повноцінного локдауну на наступні два місяці. З того часу минуло вже дві хвилі захворюваності, які призвели до майже 1,4 мільйона хворих і понад 26 тисяч смертей. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко відзначив, що принаймні половина летальних інцидентів, пов’язаних з цією інфекцією, сталися у віковій категорії від 70 років. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
“В Україні більше 50% летальних випадків реєструється в групі 70+. А якщо ми додамо до цієї групи 10 років, тобто 60+, то це всі 82% летальних випадків, які відбуваються в Україні внаслідок інфікування коронавірусною хворобою”, - пояснив заступник голови Міністерства охорони здоров’я.
За його словами, найчастіше коронавірус уражає вікову групу від 50 до 59 років, це близько 21% від загальної кількості всіх випадків. Друге “місце” у статистиці в цьому напрямку обіймає вікова група 40-49 років.
“Але ми повинні розуміти, що найбільш критичне інфікування — це для людей старше 60 років”, - підкреслив він.
Також Ляшко звернув увагу на високі показники летальності серед пацієнтів, приєднаних до апаратів штучної вентиляції легень — це спричинено перш за все виснаженням організму людини. Залучення такої техніки відбувається у момент вичерпання ресурсів неінвазивної кисневої підтримки.
“Це не є особливістю України, це є особливістю коронавірусної хвороби”, - резюмував санлікар.
Він стверджує, що смертність пацієнтів на ШВЛ коливається у різних країнах від 50% до 90%.
Нагадаємо, за попередню добу 3 березня в Україні зареєстрували 10 057 нових діагнозів COVID-19, що говорить про нове загострення.
Як повідомляв ONLINE.UA, прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував початок третьої хвилі захворюваності на коронавірус. Він наголосив, що повернення жорсткого карантину в Україні все ще можливе. Для цього більшості областей необхідно потрапити у “червону зону” чинного адаптивного режиму.